Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Těžce opilý řidič kamionu ohrožoval všechny, kteří v tu chvíli jeli po D5

Když muž nadýchal 2,5 promile, ještě se chtěl poprat s policisty - policie pátrá po svědcích zběsilé jízdy kamionu

Autor: Petr Novák čtvrtek 22. února 12:00 , aktualizace 14:42

Alkohol Pátrání Zadržení pachatele


     V pondělí krátce po sedmé hodině večer přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení řidiče jedoucího po dálnici D5, že na 73. kilometru jede neosvětlený kamion a že kličkuje ze strany na stranu.

     Operační důstojník ihned vyslal oznámení prověřit hlídku policistů z dálničního oddělení Svojkovice. Ti kamion našli a řidiče zastavili k provedení silniční kontroly. Již na první pohled bylo patrné, že řidič je těžce opilý a z jeho dechu byl cítit alkohol.
     "Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, ale ten nebyl na několik desítek pokusů schopen řádně dechovou zkoušku provést. Přitom policisty slovně napadal a urážel. V kabině řidiče byla nalezena prázdná láhev vodky. Asi po hodině se dechová zkouška podařila a výsledek byl 2,52 promile alkoholu v dechu. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve řidič odmítl. Policisté ho převezli na služebnu, kde se stále choval agresivně, chtěl odejít a vrátit se do vozidla," popsala nám neuvěřitelný případ mluvčí policie s tím, že celou věc si převzali kriminalisté.

     Kriminalisté včera sedmatřicetiletého Bělorusa obvinili ze spáchání trestného činu Obecné ohrožení, kterého se měl dopustit tím, že po předchozím požití alkoholických nápojů nebyl schopen bezpečně a s jistotou ovládat motorové vozidlo.

     "S nákladním tahačem Mercedes a návěsem Schmitz Cargobull jel muž po dálnici D5 ve směru od Rozvadova na Prahu, v době, kdy již byla tma, měl u tahače zapnuté pouze denní svícení a na návěsu neměl zapnuté vůbec žádné osvětlení. Po dálnici kličkoval, v několika případech vytlačil z jízdních pruhů motorové vozidla, která, aby se vyhnula srážce, zajela do odstavného pruhu.
     V době, kdy byl kamion předjížděn policisty, začal řidič rovněž bezdůvodně přejíždět do jiného jízdního pruhu, načež musel policista najet ke středovým svodidlům, aby zabránil střetu. Svým jednáním tak řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, které úmyslně vydal v nebezpečí těžké újmy na zdraví nebo smrti, když řídil po dálnici těžkou a rozměrnou jízdní soupravu, jejíž řízení klade na řidiče zvýšené nároky. Způsob jeho jízdy byl hazardní a je jen dílem náhody, že nezapříčinil žádnou dopravní nehodu,"
dokončila mluvčí policie s tím, že kriminalisté státnímu zástupci doručili podnět k podání na vzetí obviněného do vazby.

Výzva policie

     V souvislosti s tímto případem se policisté obracejí na případné svědky jízdy tohoto řidiče nebo řidiče, kteří byli jeho jízdou ohroženi nebo omezeni, aby kontaktovali policisty na tísňové lince policie 158.

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.