Video

Tkadlec dostal Chaloupka a celý drogový gang

Zásahová jednotka SON honila vařiče pervitinu jako vyděšené králíky

7. května 2019 14:53 , aktualizace 16:02

Drogy Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

Prodejna od 23. listopadu opět otevřena


     Speciální protidrogový tým Celní správy ČR již dlouhou dobu sledoval dobře organizovanou skupinu pachatelů, která dovážela léky ze zahraničí a používala je jako prekurzory pro výrobu metamfetaminu, tedy pervitinu.
     Pachatelé pak pervitin vyráběli ve varnách na Klatovsku. Šlo o čtyřčlennou, vysoce profesionalizovanou skupinu Čechů zabývající se nejen nelegální výrobou, ale i transportem a distribucí omamných a psychotropních látek a jedů v České republice. 
     Mnohatýdenní přípravy vyvrcholily v noci z pátku na sobotu 4. května společným zátahem celníků a policistů na Klatovsku ve vsi Vřeskovice v objektu bývalé ubytovny, klubovny tělovýchovné jednoty a hospody u koupaliště.
     Při této realizaci byla nasazena elitní zásahová jednotka celní správy SON a byly zadrženy čtyři osoby. Proces výroby pervitinu nebyl dokončen právě na základě provedeného zákroku celního protidrogového oddělení. Při následné domovní prohlídce bylo zajištěno větší množství chemických látek, včetně látek s obsahem efedrinu a samozřejmě také laboratoř k výrobě pervitinu. Jak velké množství pervitinu skupina dokázala produkovat, si představíte sami, když mezi jinými nechyběl ani padesátilitrový barel s rozpuštěnými léky.
     Tato úspěšná operace dostala krycí název TKADLEC a vedlo ji protidrogové oddělení Generálního ředitelství cel, účastnila se také skupina operativního nasazení a západočeští policisté. Vše probíhalo pod dozorem Krajského státního zastupitelství v Plzni.
     "Policejní komisař z oddělení obecné kriminality předal usnesení o zahájení trestního stíhání čtyřem pachatelům. Ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy byl obviněn sedmatřicetiletý muž z Plzně a z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy osmatřicetiletý muž ze Sušice, osmadvacetiletý muž z Plzně a osmadvacetiletá žena z obce na severu Plzeňska. Uvedení spáchali uvedený trestný čin formou spolupachatelství. V neděli 5. května, na základě rozhodnutí soudu, byli tři obvinění muži vzati do vazby a eskortováni do věznice," uvedla nám mluvčí celníků.
     Právě osmadvacetiletý muž z Plzně je našim čtenářům již dobře známý Václav Chaloupek mladší, o kterém jsme psali včera:

Šanci na nový život nevyužil a začal vařit pervitin

Šanci na nový život nevyužil a začal vařit pervitin

06. 05. 2019, 09:35, aktualizace 06. 05. 2019, 11:11

Václav Chaloupek mladší je znovu ve vězení, zřejmě na dost dlouho


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.

Prodejna od 23. listopadu opět otevřena