Foto Video

Po střetu s vlakem řidič ujel

Policie pátrá po řidiči černého Audi i svědcích dnešní ranní nehody v Tlučné

pondělí 20. června 15:01 , aktualizace úterý 21. června 11:39

Doprava Nehody Pátrání

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      Dnes před půl šestou ráno došlo v Tlučné na železničním přejezdu k dopravní nehodě, při které se střetl vlak Os 7403 jedoucí z Domažlic do Plzně s osobním vozem.
      "Řidič osobního vozidla Audi A4 černé barvy jel ve směru od obce Líně na Tlučnou a nerespektoval zapnuté světelné i zvukové výstražné zařízení u železničního přejezdu, vjel přední částí vozidla na železniční trať, kde zastavil, ale v tu dobu již přijížděl osobní vlak ve směru od Plzně. Došlo ke střetu levé přední části osobního vozidla s pravou přední částí vlaku," popsala nám nehodu tisková mluvčí policie.

      Nikomu z dvaceti cestujících ve vlaku se naštěstí nic nestalo, řidič Audi se ale po nehodě zachoval naprosto nepochopitelně, a i přes to, že jeho vůz měl utržený nárazník a poškozenou levou část motorového prostoru, od přejezdu vycouval a ujel směrem zpět na Líně.


     "Při dopravní nehodě vznikla škoda ve výši 180 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti a po řidiči i voze Audi pátrají," doplnila mluvčí policie.

     V souvislosti s tím policie hledá i svědky, kteří by mohli poskytnout informace k uvedené dopravní nehodě. Ti se mohou přihlásit osobně na Územním odboru Plzeň - venkov, Anglické nábřeží 7, Plzeň, nebo na e-mail: px.evidence@pcr.cz. Informace mohou rovněž sdělit na tísňovou linku 158.

     Na stejné trati dnes dopoledne hasiči zasahovali i u případu najetí mezinárodního expresu do stromu:

Mezinárodní expres najel do stromu

Mezinárodní expres najel do stromu

20. 06. 2022, 11:20

Hasiči z vlaku museli evakuovat 90 osob, provoz na trati je přerušen

Foto PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.