Foto Video

Tohle není "Déjà vu", to je prostě Krůta

"Jen málokdo je takový blbec, že sám sebe nechá natočit při trestné činnosti," uvedl nejmenovaný policista

pondělí 25. července 19:35 , aktualizace 20:18

Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

Krůta se poprvé představuje našim čtenářům

    V sobotu 13. července 2019 dopoledne okolo desáté hodiny chtěli policisté zkontrolovat vozidlo Volkswagen Polo, které jelo od Strakonic směrem na Klatovy. Řidič však nezastavil, začal před policisty vysokou rychlostí ujíždět a policisté samozřejmě začali vozidlo pronásledovat.

     V pronásledovaném vozidle seděli dva muži a řidič dělal vše proto, aby policistům ujel, mimo jiné se snažil do policejního vozidla i najet, takže policisté museli použít služební zbraň a několikrát vystřelit. Poté policisté vozidlo pachatele předjeli, zablokovali a posádku zajistili.

     Ukázalo se, že vozidlo řídil již patnáctkrát soudně trestaný recidivista Roman Krůta ze Strakonic se zákazem řízení a jen nedávno propuštěný z několikaletého výkonu trestu. Test na přítomnost drog u řidiče detekoval pervitin a další pervitin pak byl nalezen ve vozidle. 

Krůta se dokonce i nechal natočit

     Když se vyšetřovatel tohoto případu dostal k videozáznamu z telefonu Krůtova spolujezdce, musel si pomyslet, že takové pitomce před sebou asi ještě neměl.
     Muži si totiž své vlastní ujíždění před policií, včetně střelby, natočili na mobilní telefon. Nejenže tak riskovali život svůj, životy policistů i každého, kdo v tu chvíli po silnici jel, ale také tím dodali policii špičkové důkazy o svém jednání.
     Video končí pouhé vteřiny před tím, než policisté oba muže vytáhnou z auta jak králíky z klobouku.


Krůta u soudu a ve věznici

     31. října stanul Roman Krůta před Okresním soudem v Klatovech a ten ho samozřejmě opět poslal do vězení, kde to Krůta velmi dobře zná, protože jak jsme již uvedli, i přes svůj nízký věk byl již patnáctkrát soudně trestán. Tentokrát byl po měsíčním jednání odsouzen na dva a půl roku za mřížemi.
     Mimo jiné u soudu Krůta uvedl, že ujížděl proto, že se bál, že při testu "nalíže" drogy, neboť den před jízdou užil pervitin. Krůta pak sám také doplnil, že má již více než deset let zákazy řízení, ale běžně řídí od svých šestnácti let.

     Pobyt ve vězení si pak Krůta osvěžil publikováním svých fotografií z věznice Všehrdy, samozřejmě pořízených telefonem drženým na černo. Tyto fotky, respektive trest za jejich pořízení, mu samozřejmě pobyt v tomto zařízení velice zpříjemnily. 

Tohle není "Déjà vu", to je prostě Krůta

     Dnes ráno byl ve Strakonicích odcizen mercedes. Řidič s ním dojel až do Prahy, kde si ho v centru města všimla hlídka policie, následně zjistila, že vozidlo je kradené, a proto se ho pokusila zastavit, muž za volantem ale začal ujíždět jako šílenec.

     „Muž během pronásledování způsobil několik drobných nehod, než havaroval do svodidel na Barrandovském mostě a tam ho policisté pomocí donucovacích prostředků zadrželi,“ uvedla mluvčí policie.

     Za volantem kradeného vozu neseděl nikdo jiný, než nedávno propuštěný, dnes už dvaatřicetiletý Roman Krůta a jak jinak, test na drogy měl opět pozitivní na pervitin. 


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.