Plavec zmizel pod hladinou rybníku

O život muže bojovali nejprve svědci, pak záchranáři a poté i posádka vrtulníku

1. srpna 2020 19:26 , aktualizace 20:12

Partner článku – Mraknet

     K rybníku u Soběkur, obce ležící nedaleko Merklína, vyjížděly dnes po šesté hodině odpoledne všechny záchranné složky a také vzlétal vrtulník LZS poté, co odsud bylo nahlášeno tonutí muže středního věku. "Co já vím, on chtěl rybník přeplavat, začal se ale topit a zmizel pod hladinou. Vytáhli ho místní a začali ho oživovat," uvedl nám čtenář, který nás na celý případ upozornil. 
     Resuscitace probíhala až do příjezdu záchranářů, kteří ji převzali a v oživování pokračovali. Vzhledem k vážnosti stavu muže byl na místo přivolán vrtulník LZS, který pacienta transportoval do Fakultní nemocnice Lochotín na Emergency.
     "Muže narozeného v roce 1981 jsme v kritickém stavu a na řízené ventilaci transportovali leteckou cestou na Emergenci," potvrdila nám informace z místa tisková mluvčí záchranářů.

Foto: Ilustrační

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.