Foto

Aktualizováno: Tragická dopravní nehoda

Jeden muž zemřel, tři jsou vážně zranění

14. května 2021 08:50 , aktualizace 10:57

Nehody Smrt

     Již třetí den po sobě začínáme článkem o velmi vážné dopravní nehodě a ani dnes to bohužel nebude jiné.

     Dnes ráno před půl sedmou došlo k tragické dopravní nehodě na silnici 27 mezi Kaznějovem a Rybnicí, přímo na začátku Rybnice. K čelnímu střetu dvou osobních vozů Škoda Octavia a Hyundai i30 došlo nedaleko místa, kde právě zasahovala jednotka hasičů ze stanice Plasy, která zde likvidovala únik oleje na komunikaci. Zda tento únik souvisí s dopravní nehodou nyní šetří policisté.
     "Spolupracovali jsme se záchranáři při poskytování pomoci zraněným. Zlikvidovali jsme uniklé provozní kapaliny a zajistili místo události," uvedl k nehodě mluvčí hasičů.
     "My z místa dopravní nehody transportujeme tři muže narozené v letech 1988, 1976, 1975 se středně těžkými zraněními na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň. U muže narozeného v roce 1964 musel náš lékař z důvodu zranění neslučitelných se životem konstatovat exitus," uvedli záchranáři.

10,50 h  Aktualizace - zpráva policie:

     Z dosavadního šetření vyplývá, že ve směru od Plzně jel řidič narozený v roce 1975 s vozidlem Škoda Octavia, kdy nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, na mokré vozovce při projíždění pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a vozidlo uvedl do smyku.
     Následně vyjel do protisměru, kde se střetl s vozidlem tovární značky Hyundai, které řídil 33letý muž. Při nehodě došlo ke zranění obou řidičů a dvou spolujedoucích z vozidla Škoda Octavia, kdy jeden z nich narozený v roce 1964 utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Všichni zranění byli převezeni k ošetření záchrannou službou do nemocnice. Poslední cestující z vozidla Škoda Octavia vyvázl bez zranění.
     Požití alkoholu bylo u obou řidičů na místě vyloučeno dechovou zkouškou. Nehodou se nyní zabývají kriminalisté z Územního odboru Plzeň - venkov. V současné době je silnice v obou směrech plně průjezdná.