Recidivisté ukradli traktor a schovali si ho v lese

Policie dopadla výtečníky, kteří kradli po celém západním Česku i sousedním Německu

středa 23. června 14:13 , aktualizace 14:58

Krádež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Prestol Holding

     Kriminalisté od dubna pátrali po pachateli, který v Dolním Baldově odcizil traktor značky Zetor a nyní, díky pečlivé policejní práci, policisté nejenže pachatele vypátrali, ale byli schopni jim čin i prokázat.

     Podle policie přijeli tři muži do Dolního Baldova a celou akci měli předem pečlivě naplánovanou. Nejstarší z kompliců vnikl dírou v plotě do zemědělského objektu a odcizil volně stojící traktor značky Zetor. Poté s ním lesními cestami odjel až k Výrovu na Blížejovsku, kde traktor schoval v lese a tam měl zůstat zaparkovaný až do prodeje. Oba jeho mladší kumpáni při krádeži i převozu hlídali, aby mohli varovat a upozornit nejstaršího zloděje na případné komplikace. Hodnota traktoru byla podle tiskové mluvčí policie vyčíslena na téměř sto tisíc korun.   

     Minulý týden policisté obvinili tyto tři muže ve věku devětadvacet let, osmačtyřicet let a jednatřicet let ze spáchání trestného činu krádež. Všichni tři obvinění mají bohatou trestní minulost. Osmačtyřicetiletý muž byl například odsouzen mimo jiné i za loupež k šesti letům nepodmíněně a z výkonu tohoto trestu byl propuštěn v září 2020. Jednatřicetiletý muž byl za krádeže naposledy odsouzen v Německu v Chamu k peněžitému trestu 4 950 euro. Devětadvacetiletý muž byl naposledy trestán v únoru 2020 a byl odsouzen za krádeže k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 300 hodin a peněžitému trestu 10 tisíc korun.
     "Protože obvinění byli v posledních třech letech odsouzeni či potrestáni za obdobnou trestnou činnost, hrozí jim nyní vyšší trest odnětí svobody, a to na šest měsíců až tři roky. Mladší muži jsou stíháni na svobodě, nejstarší obviněný byl vzat do vazby," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost