Foto

Tramvaj zmáčkla a po boku auta rolovala dělníka

Muž se dostal mezi auto a jedoucí tramvaj a byl vážně zraněn

26. července 2019 08:58 , aktualizace 10:38

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes ráno kolem půl deváté došlo na Karlovarské třídě v Plzni k vážné dopravní nehodě. Na tramvajovém pásu pod Rondelem probíhá oprava tramvajové trati a pracují zde dělníci.
     Bohužel, když tramvaj linky č. 1 projížděla směrem na Lochotín, dostal se jeden z dělníků mezi tramvaj a dodávku VW Transporter, řidič to nezaregistroval, tedy nezastavil, dělníka zmáčkl a jedoucí soupravou ho roloval po boku auta. Z místa bylo hlášeno vážné zranění muže, prý má minimálně zlomenou nohu a pohmožděný hrudník, takže k Rondelu vyjely všechny záchranné složky. "Muže narozeného v roce 1991 transportujeme při vědomí do Traumacentra Fakultní nemocnice Plzeň se středně těžkým poraněním," uvedli záchranáři.
     Na místě nyní probíhá vyšetřování nehody, průjezd je možný jen ze zvýšenou opatrností a tramvajová doprava tak nabírá drobné zpoždění.
     "Dechová zkouška na alkohol nebyla u pracovníka na místě provedena z důvodu jeho zranění, a bylo zažádáno o odběr krve. U řidiče tramvaje narozeného v roce 1983 by alkohol na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou," doplnila tisková mluvčí policie.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost