Foto Video

Chodec střet s tramvají nepřežil

Muže na místě dvacet minut resuscitovali, bohužel marně

19. října 2021 08:38 , aktualizace 10:06

Cizinci Doprava Nehody Smrt

     Dnes v půl sedmé ráno došlo na Skvrňanské ulici v prostoru výjezdu od Centrálního autobusového nádraží k velmi vážné dopravní nehodě s tragickými následky, když starší muž, podle našich informací Ukrajinec, vešel přímo před tramvaj linky číslo 2 jedoucí ze Skvrňan do centra. "V prostoru tramvajového tělesa došlo ke střetu tramvaje s dvaasedmdesátiletým chodcem. Dle prvotních informací z místa měl chodec přecházet mimo přechod pro chodce v místě křižovatky s výjezdem od CAN," popsala tisková mluvčí policie. 


     Řidič tramvaje již neměl šanci zabránit střetu, a tak vůz chodce zachytil a srazil na zem. Na místo vyrazily všechny záchranné složky a byla zahájena resuscitace muže, bohužel po dvaceti minutách bylo přes veškerou snahu jasné, že muži již není pomoci. "Cizinec při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jimi podlehl," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policisté u třiačtyřicetiletého řidiče vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou a na místo povolán soudní znalec z oboru dopravy a kriminalisté, kteří si nehodu na místě přebírají k dalšímu opatření. Příčina a okolnosti střetu jsou předmětem dalšího šetření.
     Šetření na místě stále ještě probíhá, je uzavřen pravý jízdní pruh ve směru na Skvrňany, ale místo je průjezdné. Tramvajový provoz již byl obnoven.