Foto

Transport agresivního pacienta s podezřením na Covid - 19

Transport pacienta si vyžádal mimořádná bezpečnostní opatření

18. října 2020 14:36 , aktualizace 15:34

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     V pátek večer vyjížděli strážníci Městské policie Horní Bříza do Domova pro osoby se zdravotním postižením kvůli klientovi zařízení, který začal být agresivní na personál i svojí manželku. Problémem ale bylo, že senior byl umístěn na uzavřeném patře, kde jsou umístěni klienti s onemocněním Covid - 19, strážníci tedy museli vyjet v kompletní ochraně.
     Strážníci pomohli seniora uklidnili, ale jeho stav vyžadoval transport do Fakultní nemocnice Lochotín na psychiatrické oddělení, takže do Horní Břízy museli vyjet i záchranáři.
     Po transportu pacienta jako vždy v těchto případech proběhla dekontaminace sanitky na speciálním pracovišti ZZS, které je umístěno na Borech před jejich základnou.

     Tuto noc se strážníci nezastavili, krátce po jejich dekontaminaci museli asistovat u dopravní nehody a poté ještě vyjet na pomoc policistům, kteří pátrali po sebevražedkyni. Podle mluvčí policie žena narozená v roce 1966 sdělila v Třemošné přítomným lidem svůj úmysl spáchat sebevraždu skokem pod auto a poté z místa odejít. Po ženě pátrali jak policisté včetně psovoda, tak i strážníci a právě těm se naštěstí povedlo ženu nalézt.
     Žena nadýchala 2,3 promile a úmysl spáchat sebevraždu popřela. Policisté tedy ženu předali její rodině.


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!