Tři "vojáci" spadli do průrvy u střelnice

Do Stříbra k záchraně několika nadšenců do historie vyrazili hasiči

20. ledna 2018 00:50 , aktualizace 00:53

Hasiči

     V noci na dnešek před osmou večer došlo ve Stříbře nedaleko místní střelnice k pádu tří lidí do úzké skalní průrvy hluboké asi 4 metry. Na místo jako první vyjeli hasiči, kteří zjistili, že lidé jsou bez zranění, dá se k nim snadno slanit a spustit žebřík.
     V tomto prostoru mělo probíhat setkání nadšenců do vojenské historie a právě tři cizinci během této akce omylem spadli do strže. "Hráli si tam na vojáky a asi lezli kam neměli", uvedl místní obyvatel, "hlavně, že se jim nikomu nic nestalo," doplnil ještě. 
     Hasiči muže vyprostili a mezitím na místo dorazili i policisté, kteří nám uvedli, že by se mělo jednat o akci "Sraz legionářů", ale přítomnost policie na místě nebyla potřeba, neboť šlo pouze o nehodu a účastníci zákon neporušili.
     Situaci okomentoval i stříbrský starosta Bc. Karel Lukeš, který nám potvrdil, že na setkání legionářů zasahovali místní dobrovolní i profesionální hasiči a pád do skalní průrvy se naštěstí obešel bez zranění. Starosta také velmi ocenil kvalitu a rychlost zásahu hasičů, který probíhal ve stížených podmínkách.

Foto: Ilustrační