Foto

Tři nehody, jedna smrtelná

Hyundai není lokomotiva a Yeti není Off-road

6. srpna 2018 09:19 , aktualizace 09:57

Partner článku – Autosalon Dajbych

Mladá řidička na železničním přejezdu místo na silnici odbočila na koleje
     Dne 2. srpna před půlnocí došlo na silnici mezi obcemi Bělá nad Radbuzou a Újezd Svatého Kříže na železničním přejezdu k dopravní nehodě. Teprve devatenáctiletá řidička osobního auta Hyundai jela od Bělé nad Radbuzou, při jízdě přes železniční přejezd zazmatkovala a místo aby jela po pozemní komunikaci, vyjela vlevo do protisměru, dále na kolejiště, ze kterého sjela doleva mimo železniční trať.
     Zde postupně narazila do plastové šachty a do tělesa zabezpečovacího zařízení.

Yeti opravdu není off-road!
     Dne 4. srpna v sedm ráno došlo lese u Jindřichovy Hory v katastru obce Nemanice k dopravní nehodě.
     Čtyřiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Yeti ignoroval dopravní značku Zákaz vjezdu všech motorových vozidel a zřejmě si chtěl pořádně užít jízdu na lesní cestě. Zde ale nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem i vlastnostem vozidla, vyjel mimo komunikaci, kde se s vozidlem převrátil a zůstal na pravém boku opřený o strom.
     Škoda na vozidle Yeti byla vyčíslena na 200 tisíc korun.

Starý muž nezvládl elektrokolo
     Opět 4. srpna dopoledne došlo na cyklostezce mezi zaniklou obcí Bystřice ve směru jízdy od obce Česká Kubice k dopravní nehodě. Cyklista, cizinec ve věku 73 let, na svém elektrokole tovární značky Mountain Bulls pravděpodobně nezvládl řízení, upadl na vozovku a způsobil si poranění hlavy.
     Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, kdy bylo prováděno oživování. Přes veškerou snahu muž svému zranění podlehl a byla konstatována smrt.
     Lékařka provedenou prohlídkou těla nezjistila na těle stopy svědčící o zavinění nebo spoluúčasti jiné osoby na smrti zemřelého. Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří nařídili soudní pitvu zemřelého. Ta by měla objasnit faktickou příčinu smrti.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.