Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy

Tři muži spadli ze střech

Za pouhý den a půl došlo ke třem pádům z výšek, všichni muži jsou vážně zranění

3. října 2019 19:33 , aktualizace 22:50

Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

      Hned u tří různých případů pádů mužů z výšky od včerejšího dopoledne zasahovaly záchranné složky, bohužel všichni tři muži urpěli vážná zranění a pro jednoho musel letět vrtulník LZS.

Dělník spadl z jedenácti metrů

     Včera kolem deváté hodiny dopoledne došlo na stavbě bytového domu v Nemocniční ulici v Plzni na Borech k nehodě, při které jeden z dělníků spadl z lešení z výšky odpovídající asi čtvrtému patru do vnitrobloku.
     Na mužův pád z přibližně jedenáctimetrové výšky okamžitě zareagovali jeho kolegové, kteří mu přispěchali na pomoc a přivolali záchrannou službu, a také policista z borské služebny, který zaslechl ze stavby křik.
     Svědci muži, který podle našich informací utrpěl vážná poranění nohou, břicha a hrudníku, poskytli první pomoc a udržovali ho při vědomí do příjezdu záchranné služby.
     "Muže ročník 1980 jsme při vědomí, ale s velmi vážnými zraněními transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice," řekla nám tisková mluvčí záchranářů.
      Případ si poté převzali policisté, na místo dorazil výjezd kriminální policie a technik.

Ze střechy domu spadl na garáž, pád šest metrů

      Včera kolem půl druhé odpoledne došlo k nehodě v Plzni v Lobzích, kde čtyřiapadesátiletý muž opravoval střechu rodinného domku a spadl z přibližně šestimetrové výšky na střechu garáže.
      Na místo vyjely všechny záchranné složky.
      Hasiči zraněného muže z garáže snesli ve vakuové matraci a předali ho do péče záchranářů.
      "Muže jsme se středně těžkými poraněními transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

Při opravě střechy spadl z výšky osm metrů

      Dnes po páté hodině odpoledne došlo v Kamenném Újezdu u Nýřan k podobné nehodě, jako včera v Lobzích. Muž narozený v roce 1988 opravoval střešní krytinu na rodinném domě a spadl z výšky přibližně osmi metrů. 
      "Muž byl se středně těžkými zraněními transportován cestou LZS na urgentní příjem Fakultní nemocnice," řekla mluvčí záchranářů k tomuto případu.


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!