Foto

Tři řidiči, kteří neměli za volantem co dělat

Jeden se zákazem, druhá na pervitinu, třetí měl pro jistotu obojí

9. listopadu 2020 15:45 , aktualizace 15:45

Drogy

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

    Policisté se na silnicích stále velmi často setkávají s řidiči, kteří nemají za volantem vozidel co dělat.

Dvě kontroly během dvou hodin 

     V pátek 6. listopadu okolo desáté hodiny dopoledne policisté ve Stodě zastavili a kontrolovali vůz Audi A4.
     "Policisté během kontroly zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič ze Stodska má dva platné zákazy řízení. Řidič tak dle všeho naplnil skutkovou podstatu trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté muži mimo jiné zakázali další jízdu.

     Stejné auto bylo po ani ne dvou hodinách zastaveno a kontrolováno v Chotěšově, tentokrát za jeho volantem ale seděla mužova kamarádka.
     "Pětatřicetiletá žena policistům při kontrole předložila pouze osvědčení o registraci vozidla, občanský a řidičský průkaz nikoli. Jelikož měli policisté během kontroly podezření, že žena před jízdou požila alkoholické nápoje nebo je pod vlivem omamných a psychotropních látek, vyzvali ji k provedení dechové zkoušky, která byla negativní. Test na návykové látky byl však již pozitivní na amfetamin a metamfetamin," popsala mluvčí policie.
     Z tohoto důvodu policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve nebo moči, kterému se dobrovolně podrobila. Policisté případ kvalifikovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky a na případu stále pracují.

Bez řidičáku ale na pervitinu

     Týž den po třetí hodině odpoledne policisté v Plzeňské ulici v Rokycanech zastavili vůz Renault řízený devětadvacetiletým mužem.
     "Řidič policistům předložil doklady předepsané pro provoz vozidla, ale řidičský průkaz nepředložil. Policistům rovnou řekl, že tento doklad má zadržený. Policisté z dostupných evidencí zjistili, že muž má Magistrátem města Plzně uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel v délce trvání dvanácti měsíců, a to od října 2020 do října 2021," uvedla mluvčí policie s tím, že při kontrole se řidič podrobil i testu na alkohol a omamné a psychotropní látky. Test na alkohol byl negativní, druhý test detekoval amfetaminy.
      Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a dnešního dne muži sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.