Tři zloději skončili ve vazbě

Policisté objasnili tři případy krádeží

pondělí 13. května 13:22

Krádež Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Začátkem února se do auta zaparkovaného v Sedláčkově ulici v Plzni vloupal zloděj a odcizil rozkládací kosmetický kufr s kosmetikou a dámské oblečení včetně spodního prádla.
     V dalších případech tentýž zloděj "navštívil" na různých místech Plzně obytné domy, kdy se zaměřil na sklepní kóje, ze kterých odcizil jízdní kola a další cennosti.

     Začátkem května jiný zloděj násilím překonal dveře do skladu jedné z plzeňských firem a odcizil notebook, televizní měřák, router s napájecím kabelem a záznamovou kameru.

     Další zloděj zase 8. května společně se svojí známou vnikl do právě rekonstruované budovy, kde z kanceláře odcizil dva notebooky včetně napájejícího kabelu, dva flash disky, USB rozbočovač, sluchátka s mikrofonem a batoh včetně uvnitř uloženého sportovního oděvu Kimono.
     Svým jednáním způsobil škodu přes 40 tisíc korun.
     Mladého páru si všiml jeden z dělníků, který na ně zavolal, co v budově dělají a ať se s věcmi vrátí zpátky.  Zlodějíčci na to zareagovali tak, že se dali na útěk a přitom muž odhodil tašku s některými odcizenými věcmi.

     Kriminalisté pečlivě zajišťovali veškeré stopy a shromažďovali poznatky, které je navedly ke třem podezřelým mužům z Plzeňska. Ve všech třech případech se jim podařilo ustanovit pachatele, které obvinili.
     "Ve všech případech se jedná o pachatele, kteří mají za sebou bohatou trestní minulost a byli již trestně stíháni. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soudce akceptoval. V současné době jsou všichni výše uvedení muži ve věku 29, 27 a 39 let umístěni ve vazební věznici," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.