Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Třináctiletý chlapec spadl ze skály

Ke zraněnému dítěti se z vrtulníku spouštěl letecký záchranář, lékařka i sestra

Autor: Karel Aleš sobota 30. března 09:51 , aktualizace 12:09

Hasiči Záchranáři Záchrana života


     Včera odpoledne spadl ze skály u Svatoboru na Karlovarsku teprve třináctiletý chlapec. Vzhledem k tomu, že k události došlo ve špatně přístupnému terénu, na místo letěl vrtulník letecké záchranné služby z letiště v Líních a záchranáři o součinnost požádali i hasiče.

     "Na místo jsme vyslali čtyři jednotky hasičů, které měly k dispozici dvě čtyřkolky a záchranné akce se účastnilo také naše lezecké družstvo. Ke zraněnému chlapci jsme se dostali na čtyřkolce, poskytli mu první pomoc, mezitím přiletěl záchranářský vrtulník a přímo ke zraněnému se spustil letecký záchranář, lékařka i sestra," popsali zásah sami hasiči.

     Hasiči poté transportovali zraněného chlapce v nosítkách na místo, kde bylo možné jej vyzvednout palubním jeřábem přímo do vrtulníku. Ten poté chlapce transportoval do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

     Díky perfektní součinnosti všech záchranných složek trvala záchranná akce pouze několik desítek minut a podle informací z místa měl být chlapec na procházce s rodiči a jeho pád byl nešťastnou událostí.

     "My jsme přijali jsme oznámení o pádu nezletilé osoby ze skály, na místo vyjeli kolegové z obvodního oddělení Ostrov a celou událostí se v tuto chvíli zabýváme," doplnili informace policisté.

Foto: HZS

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.