Foto

Řidiči ujel trolejbus i s cestujícími a maminkou s kočárkem!

Šílenou jízdu ukončil až plot domu a dělníci z blízké stavby

29. května 2018 14:32 , aktualizace čtvrtek 19. července 19:47

Doprava Nehody

     Několik okamžiků strachu zažili dnes po jedenácté hodině dopoledne cestující v trolejbusu linky 15 na křižovatce ulic Dlouhá a Sokolská v Plzni.
     Trolejbus vyjížděl ze Sokolské ulice, když byl jeho řidič nucen zastavit a vystoupit, zřejmě aby nasadil tyčové sběrače na troleje. V tu chvíli se ale trolejbus, ve kterém se podle svědků nacházelo několik cestujících včetně maminky s kočárkem, sám rozjel z kopce!

     K hrůze všech zúčastněných trolejbus přejel Dlouhou ulici a pokračoval dál z kopce. Zde se ale naštěstí vklínil mezi plot domu a stromy. Chvíli to sice vypadalo, že se trolejbus rozjede z kopce znovu, ale to už k němu přiběhli pohotoví dělníci, kteří rekonstruují Dlouhou ulici a naházením různých předmětů pod kola další jízdě zabránili.

     Během celé události se zřejmě naštěstí nikomu nic nestalo, respektive se zatím policii nikdo neozval.  Cestující údajně v pořádku vystoupili a pokračovali v cestě jiným spojem.

     Tiskový mluvčí PMDP nám událost potvrdil a k věci sdělil: "Náš řidič musel z technických důvodů vystoupit z vozu a bohužel ho nedostatečně zajistil. Věc v současné chvíli řeší policie." 

     "Pětačtyřicetiletý řidič trolejbusu vystoupil z vozidla, které zřejmě řádně nezajistil a to se rozjelo. Předběžný odhad škody je 600 tisíc korun. Havárií se dále zabýváme," doplnila informace tisková mluvčí policie.

Foto: Čtenáři