Foto

Těžce opilý zastupitel obce způsobil vážnou dopravní nehodu

Muž, který po nehodě nadýchal přes tři promile, kandiduje v zářijových volbách

30. srpna 2022 15:44 , aktualizace 15:44

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      O víkendu jsme informovali o sobotní vážné dopravní nehodě, při které u Kozolup silně opilý řidič po vyjetí ze silnice projel plotem zahradnictví, kde jeho vůz skončil převrácený na boku a vyprostit ho museli hasiči pomocí jeřábu.

      Po vydání článku nás čtenáři upozornili, že řidičem, který po nehodě nadýchal přes tři promile, byl třicetiletý zastupitel obce Čerňovice Oldřich Nyč. Zastupitelem je od roku 2018 a zároveň také figuruje jako číslo 4 na kandidátní listině do zářijových voleb zastupitelstva obce.

      Zastupitel Nyč se přes opakované pokusy k celé situaci odmítl vyjádřit, konktrétně napsal: "Dobrý den, nemám zájem a nepřeji si, abyste nás nadále kontaktovali." Zastupitelstvo obce bude podle starosty celou situaci projednávat ve čtvrtek.

      Případem se také dále zabývá policie. "Vzhledem k tomu, že řidič narozený v roce 1991 po nehodě nadýchal přes tři promile alkoholu, ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla tisková mluvčí policie. 

Původní článek:

Nečekaná návštěva v zahradnictví - plotem proletělo auto

      Včera kolem půl sedmé večer došlo u Kozolup na silnici směrem na Město Touškov k dopravní nehodě, při které osobní vůz proletěl plotem přímo do zahradnictví. 

      Podle informací přímo z místa řidič jedoucí od Touškova při předjíždění jiného vozu nezvládl řízení, vyjel vlevo mimo vozovku přes travnatý pás, chodník a cyklostezku mimo komunikaci, kde nejprve přerazil sloup lampy, poté zdemoloval elektrický rozvaděč a nakonec prorazil masivní živý plot místního zahradnictví, na jehož pozemku skončilo auto na boku.

      K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči provedli protipožární zabezpečení vozidla, prvotní ošetření lehce zraněného řidiče a postarali se o řízení dopravy. Zraněného řidiče si poté do péče převzali záchranáři. "Muž narozený v roce 1991 byl s povrchovým zraněním obličeje vzhledem k mechanismu nehody transportován na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," uvedli nám záchranáři. Mužova spolujezdkyně ani nikdo jiný při nehodě naštěstí zranění neutrpěli.

      Případem se samozřejmě zabývají policisté, v tuto chvíli je možné uvést pouze, že se řidič po nehodě podrobil dechové zkoušce a byla mu naměřena hodnota přes tři promile alkoholu. Řidič je tak podezřelý ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky.

      Protože se převrácený vůz několik metrů od vozovky nepodařilo vyprostit jinými prostředky, musel být ve večerních hodinách povolán vyprošťovací speciál hasičů ze stanice Plzeň Košutka, jehož pomocí bylo auto ze zahrady vyzvednuto a naloženo na odtahové vozidlo Policie ČR.     

Foto KP a Hasiči


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.