Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

"Pálit gumy můžeme kde chceme!" - policisté nesouhlasí a připravují se na akci

Aby se zítra v noci v Plzni neopakovalo řádění z Jičína, policie chystá velká opatření

Autor: Karel Aleš pátek 8. března 10:51 , aktualizace 10:57

Doprava Policie


     Již v sobotu mají do Plzně dorazit automobiloví nadšenci na sraz pořádaný uskupeními Prague brikule a Street race n´ meet, jejichž poslední akce v Jičíně vzbudila vášně poté, co zde účastníci o půlnoci driftovali na historickém náměstí. Při předchozích akcích pak účastníci těchto akcí například zablokovali Nuselský most v Praze nebo za provozu závodili na dálnici, kde někteří z nich podle policie atakovali rychlostní hranici 300 kilometrů v hodině.

     Policisté v Plzni se samozřejmě na akci připravují. "S ohledem na to, aby byl zajištěn veřejný pořádek, bezpečnost a plynulost silničního provozu, stejně tak abychom mohli předcházet, vyhledávat a následně řešit možné případy protiprávního jednání, budou do bezpečnostního opatření zapojeni jak policisté ze služby pořádkové policie, mimo jiné včetně speciální pořádkové jednotky, tak ze služby dopravní policie a také policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování," uvedla dnes mluvčí policie.

    "Jelikož že se účastníci této akce budou na místo konání tuningového srazu dostavovat i z jiných krajů, a poté se budou se z Plzeňského kraje rozjíždět zpět, spolupracujeme na tomto bezpečnostním opatření i s kolegy z jiných krajských policejních ředitelství.
     V rámci města Plzně s námi budou také na opatření spolupracovat strážníci Městské policie Plzeň a máme rovněž navázanou spolupráci s Magistrátem města Plzně. Kromě výše uvedeného se budou na bezpečnostním opatření, v případě potřeby, podílet také některé další složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje," pokračovala mluvčí.

     V sobotu tak budou policisté dohlížet na příjezd účastníků, na průběh samotného srazu i následný odjezd vozidel s tím, že veškeré dění budou nejenom důsledně monitorovat, ale i zaznamenávat a zjištěná protiprávní jednání budou v souladu se zákonem řešit. 

     "Cílem tohoto bezpečnostního opatření není neumožnit příznivcům tuningových vozidel jejich setkání, nýbrž zajistit bezpečnost a veřejný pořádek tak, aby nezúčastněná veřejnost nebyla pořádáním srazu tuningových vozidel ohrožena a aby případná zjištěná protiprávní jednání, která jsou v gesci policie, byla náležitě řešena a postihována," zakončila mluvčí policie.

Foto ilustrační z obdobných akcí v Plzni

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.