Foto

"Tys prej tomu Pražákovi porazil sloupek?"

Nejen sloupek, ale i značku, boží muka, krajnici, hráz rybníka a oplocení domu

9. února 2021 11:29 , aktualizace 12:33

Doprava Nehody

Partner článku – Prestol Holding

     Když jsme četli podklady od policie pro tento článek, nemohli jsme si nevzpomenout na slavnou hlášku z filmu Vesničko má, středisková.

     K popisované nehodě došlo včera před čtvrtou hodinou odpoledne na křižovatce v Pile neboli Šnajberku, což je část Trhanova na Domažlicku. Řidič kamionu totiž zřejmě ve snaze zkrátit si cestu, poškodil co mohl a co potkal. "Osmačtyřicetiletý řidič při řízení nákladního vozidla Volvo s návěsem Schmitz ve směru jízdy na obec Babylon nerespektoval dopravní značení Zákaz vjezdu nákladních automobilů, na úzké komunikaci uvízl a při snaze opětovně vyjet na komunikaci postupně s vozidlem narazil do svislé dopravní značky Zákaz vjezdu nákladních automobilů, sloupku, do božích muk a do oplocení domu," popsala tisková mluvčí policie s tím, že kamion také poškodil krajnici po obou stranách vozovky, poté rozjel hráz rybníka a ve snaze otočit se, se soupravou nakonec zapadl na poli.
     Dechová zkouška na alkohol provedená u řidiče byla negativní, ke zranění osob nedošlo, ale na vozidle a poškozených objektech vznikla škoda ve výši několika desítek tisíc korun.

Foto PČR

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost