Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Propad střechy bývalé konírny zámku, na místě zasahují všechny složky IZS

U částečné destrukce budovy v tuto chvíli zasahuje osm jednotek hasičů se třinácti kusy techniky

1. června 2023 20:11 , aktualizace 20:54

Hasiči


     Dnes v podvečer došlo v Pňovanech, což je obec nacházející se v okrese Plzeň-sever ležící asi dvacet kilometrů od Plzně, k propadu asi čtvrtiny střechy bývalé konírny a poté i zhroucení štítu budovy. Konírna patří k místnímu baroknímu zámku z 18. století, který je ale neobývaný a v dezolátním stavu.

     "Znělo to jako vzdálená bouřka s hromy, vyšla jsem ven a viděla veliký mrak kouře nad bývalou konírnou," popsala nám událost místní obyvatelka s tím, že si myslí, že v objektu snad nikdo nebyl, ale podle ní si tam často chodí hrát děti nebo bavit se mládež.

     Na místo okamžitě po oznámení destrukce objektu vyjelo osm jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů se třinácti kusy techniky, dále policisté a záchranáři.
     V současné chvíli probíhá prohlídka sutin, zda se v nich nenachází žádná osoba. Při prohlídce pomáhají i specialisté s dronem ze společnosti Drony SIT.  

     Čekáme na zprávy z místa a budeme aktualizovat.

Aktualizace

     "Průzkum je prozatím negativní. Nasazen byl i dron, který též žádné osoby nenašel. Po ukončení prohlídky bude objekt ohraničen páskou a další zajištění bude na majiteli," uvedl nám před pár okamžiky velící hasičů.

Foto: KP, HZS

 


Pdigital

Orientujeme se na výkonnostní kampaně a budování značky na sociálních sítích. Naší expertízou jsou PPC kampaně a správa sociálních sítí (obsah i výkonnostní kampaně).