Foto

U požáru garáží zasahovalo osm jednotek hasičů

Policie v případu požáru se škodou asi 400 tisíc nevylučuje úmyslné zapálení

středa 17. dubna 14:24

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

      K požáru garáží v obci Hartmanice vyjeli včera po jedné hodině odpoledne hasiči i policisté. V garáži zde došlo k požáru odstaveného osobního vozu Hyundai. Následně se požár rozšířil přes střechu na dalších šest sousedních zděných garáží.
     Na místě zasahovalo 8 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří zde museli zasahovat v dýchací technice. Z garáží, ze kterých to bylo možné, vynosili nezasažený materiál. Jedno vozidlo zaparkované uvnitř ale požár zcela zničil.
     "Při požáru došlo k ohoření střešní krytiny, dvou motocyklů a dalších uskladněných věcí uvnitř garáží," uvedla tisková mluvčí policie.
     "Kvůli nalezení skrytých ohnisek a cest šíření požáru, rozebrali hasiči střechy," doplnil tiskový mluvčí hasičů.
     Na místo se ještě včera dostavil vyšetřovatel hasičského záchranného sboru i policisté z oddělení obecné kriminality a policejní psovod se služebním psem na vyhledávání akcelerantů hoření.
     "Podle dosavadního šetření byla pravděpodobná příčina požáru technická závada elektroinstalace v motorovém prostoru vozidla, ale nebylo vyloučeno ani úmyslné zapálení," řekla tisková mluvčí policie. Dnes byl k určení příčiny požáru přizván i specialista z technického ústavu požární ochrany. Poškozené vozidlo bude podrobeno dalšímu zkoumání.
     Odhadnutá hmotná škoda činí 400 tisíc korun a policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Foto: Hasiči

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.