Foto Video

Patrik "Žralok" s kamarádem napadl revizora - policie hledá svědky

Viděli jste incident na zastávce v Tlučné? Pomozte policii objasnit tento případ!

18. září 2023 12:47 , aktualizace 12:47

Napadení Pátrání

Partner článku – RK Salzmann


     Všeobecnou pozornost vzbudilo minulý týden video umístěné na sociálních sítích, ve kterém několikrát soudně trestaný zápasník vystupující pod jménem Patrik Žralok společně s dalším mužem na zastávce v Tlučné napadá revizora ČSAD, kterého nejprve poplivali a poté napadli pěstmi. K incidentu došlo ve středu 6. září odpoledne.


     Žralok ve videu uvádí, že se zastal seniorky, které měl údajně revizor vrazit facku, tomu ale neodpovídá prohlášení mluvčí policie. Policie totiž údajné napadení ženy nemá nahlášeno, zabývá se ale jednáním Žraloka i jeho společníka. 
    "Zabýváme se případem slovního a fyzického napadení dvaačtyřicetiletého muže ze strany dvou osob, ke kterému došlo na zastávce v obci Tlučná. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a případem se i nadále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie.

Hledáme svědky incidentu

     V souvislosti s tímto případem se policie obrací na svědky incidentu. "Policisté žádají veřejnost o spolupráci, a to v souvislosti s objasněním případu výtržnictví, ke kterému došlo dne 6. září 2023 v době od 13:00 do 13:30 hodin na autobusové zastávce v ulici Hlavní v Tlučné. V uvedené době zde dva muži fyzicky i slovně napadli jednoho muže a tohoto incidentu bylo přítomno několik svědků, kteří čekali na autobusové zastávce. Policisté tímto žádají svědky napadení, kteří jsou zachyceni na přiložených fotografiích, aby se přihlásili buď osobně na obvodním oddělení Nýřany na adrese Křižíkova 394, Nýřany nebo telefonicky na telefonním čísle 974327701 nebo na linku 158."

Vyjádření vedení ČSAD

     O vyjádření k celé události jsme požádali i vedení ČSAD Plzeň, jejichž revizor byl na zastávce napaden. Ze zaslaného vyjádření také vyplývá, že se celá věc udála poněkud jinak, než ji Žralok prezentuje:

     "Vyjádření k události, která se udála v námi provozované  příměstské autobusové lince 440055 dne 6. 9. 2023. Režim odbavení u této linky umožňuje cestujícím s předplatným nebo s nárokem na bezplatnou přepravu nástup všemi dveřmi. Ostatní cestující jsou povinni nastoupit předními dveřmi a u řidiče zakoupit jízdenku. U linky 55 mají dle tarifních podmínek přepravu mj. děti do 15 let, občané nad 65 let aj. 

     Pracovník přepravní kontroly prováděl revizi jízdních dokladů cestujících v úseku Vejprnice – Tlučná. Dle protokolárního vyjádření revizora nastoupila v zastávce Tlučná - Čampule zadními dveřmi žena, která při kontrole uvedla, že je jí 70 let, a proto platit nemusí. 
     Pokud si cestující nárokuje bezplatnou přepravu dle věku nad 65 let, ten musí prokázat na základě předložení občanského průkazu nebo jakéhokoliv jiného úředního tj. ověřeného průkazu, který obsahuje jméno a příjmení, aktuální fotografii a datum narození nebo rodné číslo; např. průkaz vydaný dopravcem tzv. totoženka.
     V dotčeném případě se tak nestalo a cestující odmítala spolupracovat. Revizor tak postupoval v souladu s vyhláškou Ministerstva dopravy a spojů č. 175/2000 Sb., o přepravním řádu pro veřejnou drážní a silniční osobní dopravu a dle zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě a rovněž dle Smluvních přepravní podmínek dopravce, které z této legislativy vycházejí. Zavolal tedy linku 158 a vyžádal si policejní hlídku do zastávky Tlučná - ZŠ.

     Po výstupu žena odmítla setrvat na místě s tím, že si potřebuje jít nakoupit. V tom se jí snažil zabránit bez použití násilí tím, že jí zastoupil cestu pokaždé, když se rozhodla ho obejít. Náhle paní přešla na tykání, začala kontrolorovi nadávat a dala mu facku. Ten dle jeho popisu pouze chytil paní za ruku, aby zabránil dalšímu útoku. V tu chvíli přiběhli z protějšího chodníku dva náhodní kolemjdoucí muži a oba ho fyzicky napadli údery pěstí do hlavy poté, co ho označili za agresora.
     Po dobu dalšího pobytu na zastávce na něj neustále vulgárně pokřikovali, došlo k dalším fyzickým útokům, vyšší z nich mu opakovaně plival na obličej a natáčel si to na mobil, pochopitelně bez souhlasu dotčeného revizora. Ve verbální agresi útočníci pokračovali i po příjezdu policejní hlídky."
RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu. Prodej a pronájem: nemovitostí - byty | domy pozemků - stavební i hospodářské | komerčních nemovitostí - developerské projekty | obchody | haly