Udávila pacientku a teď přišla do nemocnice opilá

Nemocnice kvůli alkoholu vyhodila sanitářku odpovědnou za smrt staré pacientky

pondělí 27. května 00:10 , aktualizace 00:21

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Jak asi každý, kdo ve Fakultní nemocnici Plzeň pracuje nebo pracoval, zajisté ví, že zde panuje velice přísný režim, co se týče alkoholu u zaměstnanců. Jak nám zdroj přímo z nemocnice potvrdil, probíhají zde často kontroly zaměstnanců, a proto ho překvapilo, že ráno do zaměstnání přišla značně opilá sanitářka Jitka T.
     Nejenže žena musela vědět, že okamžitě přijde o práci, ale také jak moc riskuje, když dobře ví, že ji v blízké době čeká soud, protože je obviněna z usmrcení pacientky a pracovní posudek z nemocnice pro ni bude před soudem velmi důležitý.

     Pro připomenutí, sanitářka Jitka T. letos 17. února násilím nacpala staré ženě do pusy chléb se salámem a žena se soustem udávila. Pitva pacientky vše potvrdila a policie zahájila trestní stíhání sanitářky. Více v původním článku níže.

     Vedení nemocnice i přes zahájené trestní stíhání sanitářku nepropustilo s tím, že musí ctít presumpci neviny, ale přijalo přísná opatření, aby sanitářka již nebyla ve styku s pacienty a přeřadilo ji ke sterilizaci nástrojů.
     Bohužel ani toto Jitku T. nepoučilo a necelé tři měsíce na to přišla ráno do nemocnice na svou směnu značně opilá. Samozřejmě po tomto posledním incidentu už musela sanitářka nemocnici opustit navždy. Dle našich informací dostala na výběr, zda odejde sama na dohodu nebo bude vyhozena a Jitka samozřejmě zvolila dohodu.

Původní článek o smrti pacientky:

"Čekala pomoc a oni nám jí zamordovali!"


     Devatenáctého února se na naší redakci obrátila čtenářka s doslova děsivou zprávou, že sanitářka Jitka T. ve Fakultní nemocnici Plzeň Bory o dva dny dříve udusila bezbrannou starou paní nevhodně podanou potravou. Z této zprávy citujeme: "Moje více než sedmdesátiletá babička leží ve Fakultní nemocnici Bory na interně v prvním patře. Stěžovala si mi, že jedna ze sanitářek se opakovaně chová nevhodně k důchodcům a zachází tam s nimi jako s panenkami. Například, když senioři vykonali svoji potřebu nechtěně pod sebe, tato sanitářka jim vulgárně nadávala.
     Večer mi babička volala znovu, že ta sanitářka udusila starou paní u ní na pokoji chlebem se salámem. Prý jí hrozným způsobem nacpala plnou pusu jídlem a odešla, aniž by jí tam nechala nějaký nápoj a paní se bohužel přímo před mojí nemohoucí babičkou udusila." Paní dále popisovala, že s její babičkou mluvil pouze lékař, policii nikdo nezavolal a tato sanitářka tam byla další den znovu!

     Paní byla zoufalá, měla obrovský strach o svou babičku, když by sama kontaktovala policii a nevěděla, co má teď dělat. 

Redakce: Paní jsme uklidnili s tím, že policie se o vše postará a zprávu jsme okamžitě předali přímo kriminální policii. Následně jsme zprostředkovali kontakt na tuto velmi důležitou svědkyni. Tyto informace jsme samozřejmě po dohodě s policií nezveřejňovali, dokud se vše neověří a po pravdě řečeno, doufali jsme, že informace pravdivé nebudou.

Pitva prokázala udávení

     Bohužel se ukázalo, že zpráva pravdivá byla a nijak nepřeháněla. Policie okamžitě po obdržení této zprávy začala konat a pitva zemřelé prokázala, že bezprostřední příčinou smrti bylo skutečně udávení. Kusy jídla, konkrétně chleba se salámem, způsobily uzavření dýchacích cest.
     Podle dalších informací, získaných již během vyšetřování, nutila tato sanitářka starší pacientku jíst i přesto, že stará paní nechtěla, sanitářku dokonce odstrkovala a říkala, že nemá hlad.

Sanitářka je na svobodě

     Policie následně 31letou sanitářku Jitku T. zadržela, umístila do cely a obvinila z usmrcení z nedbalosti ve druhém odstavci. Státní zástupce dal návrh na vzetí sanitářky do vazby, který ale soud neakceptoval a obviněnou propustil s tím, že si na soud počká na svobodě. Obviněné sanitářce nyní hrozí až šest let vězení. 

Jak reagovala rodina zemřelé ženy?

     S rodinou zemřelé ženy jsme byli v kontaktu, celá událost je samozřejmě velmi zasáhla a příbuzní byli ze smrti babičky zničení. Babičku do nemocnice rodina dle svých slov přivezla pouze s hypoglykemickým záchvatem, během víkendu nemocnice rodinu informovala, že se stav ženy zlepšuje a pak náhle přišla zpráva, že babička zemřela. "Jsme rádi, že se tomuto případu tolik věnujete. Úplně mě totiž mrazí v zádech při představě, že takových případů mohlo být daleko víc a jen na tenhle se přišlo. Přál bych si, aby tohle byl do budoucna precedent, aby se takové věci řešily, a aby k nim prostě nedocházelo. Nedovedete si představit jaké to je, nechápeme, proč se tohle přihodila zrovna jí, která nikdy nikomu neublížila" uvedl nám příbuzný s tím, že zemřelá žena velmi hodná, obětavá avždy se snažila pomáhat ostatním. Mimo jiné například chodila nakupovat kamarádce nebo chodila pomáhat do klubu důchodců v Plzni v Doubravce.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.