"Můžu si u vás schovat auto? Honí mě policajti!"

Ne příliš chytrý pachatel spiklenecky oslovil policistu v civilu

úterý 23. listopadu 20:44 , aktualizace 20:44

Drogy

Partner článku – Mraknet

     Ve středu 17. listopadu kolem čtvrté hodiny odpoledne si policisté u Přeštic všimli osobního vozu Volkswagen Passat, který toho dne již jednou kontrolovali. Protože při ranní kontrole měl řidič a zároveň majitel vozu pozitivní test na drogy a byla mu zakázána další jízda, policisté se rozhodli vůz znovu zastavit a zkontrolovat.

     Muž za volantem vozu ale na výzvu policistů k zastavení nereagoval jak měl, naopak zrychlil a začal ujíždět. U obce Knihy se mu pak podařilo policistům na chvíli zmizet, na kraji obce vůz odstavit a utéct.
     Zdrhnout ale nestačil spolujezdec, kterého policisté na místě zajistili a podrobili kontrole, mimo jiné za pomoci služebního psa psovoda, který se k pronásledování připojil a právě pes Bond při prohlídce u muže objevil ukrytou marihuanu.

     V průběhu řešení se na místo dostavil majitel vozu, který policistům uvedl, že vůz půjčil kamarádovi. Policisté začali v okolí po řidiči pátrat a na místě tak zůstal pouze psovod se služební dodávkou v civilním provedení.
     Právě to se stalo osudným řidiči, který se k vozu oklikou vrátil. Ten si totiž policistu v civilu spletl s majitelem zahrady, před kterou stál, a přišel ho požádat, jestli by si u něj auto mohl do druhého dne schovat.

     Protože psovod muže podle popisu okamžitě poznal, zajistil ho na místě a přivolal kolegy, kteří si muže převzali k dalším úkonům. "Následnou lustrací řidiče narozeného v roce 1986 bylo zjištěno, že má platný zákaz řízení," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že prohřešky všech tří mužů se policisté dále zabývají.

Foto: Ilustrační

     

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.