Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Auto v kolejišti, pervitin v kapse a zastavila ho až střelba

Z Kozolup před policisty ujížděl do Vejprnic, kde na nádraží havaroval

úterý 30. května 14:38 , aktualizace 14:38

Drogy Zadržení pachatele


     V sobotu v noci si nýřanští policisté v Kozolupech všimli vozu Audi jehož jízda se jim zdála podezřelá a rozhodli se ho proto zastavit a zkontrolovat. 
     Co pak následovalo patří spíše do akčních filmů, ale určitě ne na naše silnice.

     O celém případu na žádost policie informujeme až dnes, abychom nemařili vyšetřování.

     Jakmile policisté zapnuli výstražné znamení s nápisem „STOP POLICIE“, místo aby řidič zastavil, přidal plyn a začal zběsile ujíždět.

Video pronásledování a dopadení


     "Svou bezohlednou jízdou řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ve vysoké rychlosti předjížděl v nepřehledných zatáčkách a vytlačoval ostatní řidiče," popsala nám tisková mluvčí policie řidičovo nebezpečné jednání.

     Policejní hlídka, která řidiče pronásledovala z Kozolup přes Křimice až do Vejprnic, se spojila s operačním důstojníkem a ten vyslal na místo další hlídky včetně policejního psovoda.

     K dopadení pachatele ale mezitím přispěl svým počinem i pohotový řidič bílé dodávky Mercedes, který právě na Tylovu ulici vyjížděl z vedlejší silnice. "Muž na vzniklou situaci bleskově zareagoval a svou dodávkou zatarasil ujíždějícímu vozidlu hlavní cestu," uvedla mluvčí policie.
     Ujíždějící řidič ve snaze dodávku objet narazil do jejího boku a byl nucen odbočit k nádraží Vejprnice. Zde pak muž objel budovu nádraží, jen díky velikému štěstí nesrazil zde postávající lidi, ale pak již nezvládl řízení a s vozem vletěl do kolejiště.

     Řidič z nepojízdného vozidla vystoupil a začal utíkat po kolejích ve směru na Plzeň. Policisté ho samozřejmě okamžitě začali pronásledovat pěšky, protože ale muž nereagoval na jejich opakované výzvy k zastavení, použil jeden z policistů varovný výstřel. Až na ten muž konečně zareagoval a vzdal se. 

     "Při zadržení pětadvacetiletého muže policisté při lustraci v dostupné evidenci zjistili důvod jeho ujíždění, kterým bylo několik platných zákazů řízení spočívajících v zákazu řízení všech motorových vozidel s tím, že za volant mohl usednout až v roce 2029.
     Řidič navíc odmítl jak dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, tak test na drogy a i lékařské vyšetření,"
 doplnila mluvčí policie. Při osobní prohlídce pak policisté u muže nalezli dva sáčky s krystalickou látkou, zřejmě pervitinem.

     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úřední rozhodnutí a vykázání, případem se samozřejmě nadále zabývají a mimo jiné čekají i na laboratorní rozbor u muže zajištěné látky.

    "Buďte na svých cestách opatrní a věnujte se řízení. Nikdy nevíte, jestli se nestanete svědkem podobného pronásledování, jako řidič, který nám v tomto případě pomohl, za což mu patří poděkování.
    Každý by měl především zvážit své schopnosti a možnosti. Tento muž zcela jistě věděl, jak se zachovat s ohledem na bezpečí vlastní, ale i ostatních účastníků silničního provozu,"
 zakončila mluvčí policie. 

Video: KP a PČR
Foto: KP

 


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.