Foto

Zfetovaný a se zákazem řízení marně ujížděl policistům

Další dopravní nehoda řidiče pod vlivem drog

31. března 2021 11:13 , aktualizace 11:46

Drogy Nehody

     Ve čtvrtek 25. března po deváté hodině večer chtěli policisté mezi Staňkovem a Krchleby zastavit a zkontrolovat vozidlo Audi A4. Na zvukové i světelné znamení k zastavení a rozsvícení nápisu STOP však řidič reagoval sešlápnutím plynového pedálu a před policisty začal ujíždět.
     Policejní pronásledování ale netrvalo dlouho, po projetí prudké pravotočivé zatáčky nezvládl řidič Audi své vozidlo, přejel do protisměru a dále do levého silničního příkopu, odkud bylo vozidlo odraženo zpět na silnici, poté letělo asi dvacet metrů a pak zase skončilo v příkopu.
     Policisté řidiče zadrželi na místě a ukázalo se, že za volantem seděl osmadvacetiletý muž, který má rozsudkem Okresního soudu Plzeň – jih uložen trest zákazu řízení na dobu 48 měsíců od srpna 2017 od srpna 2021. Dále policisté řidiče podrobili testu na přítomnost alkoholu, který byl sice negativní, ale následný test na drogy ve slinách řidiče detekoval pervitin. Muž byl poté převezen do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. 
     Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Foto PČR

 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.