Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

S nepřipoutanými dětmi v autě a alkoholem v krvi vjel do cesty strážníkům

Tento řidič si zadělal na pořádný průšvih

12. prosince 2023 09:00 , aktualizace 15:56

Alkohol Městská policie


     Nedat přednost vozu městské policie jedoucímu po hlavní silnici je velmi spolehlivý způsob, jak si vykoledovat kontrolu. Právě tím si v neděli dopoledne na pořádný problém zadělal řidič na křižovatce Tylovy a Korandovy ulice v Plzni.


     "Při odbočování do ulice Tylova nedal muž na křižovatce přednost v jízdě po hlavní silnici projíždějícímu služebnímu vozidlu, až strážník, který řídil služební auto, musel zareagovat prudkým sešlápnutím brzdového pedálu a stržením řízení tak, aby zabránil střetu," popsala nám situaci na místě mluvčí městské policie.

     Strážníci řidiče, který na sebe spácháním dopravního přestupku sám upozornil, pochopitelně zastavili a ukázalo se, že nepozornost není zdaleka jediný jeho problém.

     "Hlídka řidiče okamžitě zastavila, a protože byl při kontrole z jeho dechu cítit alkohol, vyzvala ho k dechové zkoušce. Výsledkem byla naměřená hladina alkoholu v dechu 0,35 promile. Během kontroly vyšly najevo pro třicetiletého řidiče další nepříjemné skutečnosti.
     Ve vozidle Škoda Superb cestovalo celkem šest osob, vzadu se mačkali čtyři pasažéři, přičemž tři byly nezletilé děti a ani jeden z těchto cestujících nebyl připoután, natož aby to nejmenší dítě sedělo v autosedačce,"
doplnila mluvčí městské policie s tím, že celou záležitost si k dalšímu šetření na místě převzali přivolaní policisté. 

Foto MP

Dluhopisy

Porazte inflaci s Dluhopisy - Investujte do tavedených firem a ochraňte své úspory. Nejvíce korporátních dluhopisů s notářským zápisem o přímé vykonatelnosti. Nakupujte dluhopisy zdravých českých firem na nejstarší dluhopisové platformě. Nízké minimální investice. Přední informační servis.