Foto

Umlátil štěně Malamuta pěstmi a pak tělíčko zahodil do příkopu

Kriminalisté sdělili obvinění z týrání zvířat dvaačtyřicetiletému muži z Chebska

13. března 2018 21:49 , aktualizace středa 14. března 02:23

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V úterý 2. ledna jsme informovali o nálezu usmrceného čtyřměsíční štěněte psa, zřejmě křížence Sibiřského huskyho a Malamuta, ke kterému došlo přímo na Silvestra v odpoledních hodinách v příkopu u silnice před obcí Chvoječná. Nález policistům oznámil pracovník odchytové služby ze Sokolovska právě s podezřením na utýrání zvířete.
     V lednu jsme také psali, že s největší pravděpodobností došlo k trestnému činu, protože dle našich informací se bývalý majitel psa přiznal nové zájemkyni několika sms, kdy uvedl, že psa sám zabil.
     Případ z obvodu převzali kriminalisté a ti také podali žádost k provedení pitvy zvířete Státním veterinárním ústavem v Praze.

Pachatel dopaden a usvědčen

     Kriminalisté již případ uzavřeli a sdělili obvinění ze spáchání přečinu Týrání zvířat dvaačtyřicetiletému muži z Chebska.
     Policisté uvedli, že muž měl ve svém vlastnictví štěně křížence, který po něm měl v den před Vánocemi dle jeho slov „vystartovat“. Muž na to měl reagovat tak, že měl psa zakleknout a následně ho vší silou začít bít pěstmi do různých částí těla a to až do doby, kdy zůstal pes nehybně ležet.
     Pes v důsledku svých poranění uhynul a muž ho měl následně vyhodit do příkopu u jedné z obcí na Chebsku.

     Uvedený muž se o svém jednání měl svěřit své známé, která nejdříve kontaktovala člověka, který provozuje odchytovou stanici pro zvířata. Ten následně informoval Policii České republiky, která začala věc prověřovat.

     Protože muž měl týrat zvíře zvlášť surovým a trýznivým způsobem a takovým činem měl způsobit týranému zvířeti smrt, hrozí mu v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na tři léta.

Foto: PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.