Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Zfetovaný muž ozbrojený nožem si vzal dítě jako rukojmí a vyskočil s ním z okna

"Muž obrátil agresi i proti pětiměsíčnímu miminku a začal vyhrožovat jeho zabitím," popsali nám šílený případ kriminalisté

4. srpna 2023 14:50 , aktualizace 16:12

Drogy Napadení Vazba Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical


     Ve středu jsme informovali o rozsáhlé pátrací akci, kterou spustil únos teprve pětiměsíčního chlapečka v Křimicích. Detaily případu jsme ale ještě nemohli uvést, abychom narušili probíhající vyšetřování. Samozřejmě jsme vám však slíbili, že případ budeme dál pečlivě sledovat.

     Slib plníme a dnes již konečně k tomuto děsivému případu můžeme doplnit veškeré podrobnosti.


     Jak celý případ probíhal nám podrobně popsala mluvčí policie: "Podle zatím zjištěných skutečností došlo v domě mezi partnery k rozepři kvůli jejich vzájemnému soužití. Ta zpočátku skončila tím, že se třicetiletý muž zamknul společně se ženou a jejich pětiměsíčním dítětem v kuchyni, kde svou partnerku zpočátku vulgárně urážel a poté ji napadal i fyzicky."

     Mužovo agresivní chování se stupňovalo, až začal s nožem v ruce ženě vyhrožovat zabitím. V tu chvíli přišel ženě s miminkem na pomoc jeden z rodinných příslušníků, co ale následovalo připomíná spíše děsivou scénu z filmu, než skutečnost.
     "Muž obrátil svou agresi i proti pětiměsíčnímu miminku a začal vyhrožovat jeho zabitím. Dítěte se zmocnil, vyskočil s ním z přízemního okna rodinného domu ven na ulici, spoře oblečené dítě naložil do auta, respektive jej položil na sedadlo a odjel neznámo kam," pokračovala mluvčí policie.

     Jak pátrání probíhalo jsme vám podrobně popsali v původním článku, tak zde pouze doplňujeme, že provedený test na drogy detekoval u zadrženého muže pozitivní hodnoty na marihuanu i pervitin. Po lékařském vyšetření spojeném s odběrem biologického materiálu byl muž umístěn do policejní cely.

     Pak si již případ převzali krajští kriminalisté a začali prověřovat veškeré skutečnosti důležité pro trestní řízení. Následovala celá řada procesních úkonů jako ohledání místa činu, zajištění kriminalistických stop, výpovědi osob, výslech obviněného a podobně.

     Včera odpoledne si třicetiletý muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání jako osoba obviněná ze spáchání trestného činu braní rukojmí, za který je stanoven trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

     Dnes policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který tento podnět akceptoval a soudu návrh předložil. Soud návrhu vyhověl a obviněného muže dnes do vazby poslal.


O pátrací relaci i zadržení muže jsme informovali v článku:

Oznámení o únosu miminka spustilo rozsáhlé policejní manévry

     Ve středu 2. srpna po deváté hodině vyjíždělo několik hlídek policie do Plzně Křimic, kde byl matkou pětiměsíčního chlapečka nahlášen jeho únos. "On prý vyhrožoval, že zabije sebe i malého, ale já vám k tomu už víc říct nesmím, to mi policie výslovně zakázala," uvedl nám místní obyvatel seznámený s celým případem.


     "Jelikož panovala důvodná obava o život i zdraví malého dítěte, a také obava o život a zdraví hledaného muže, bylo do pátrací akce nasazeno značné množství našich sil a prostředků.
      Policisté ze speciální pořádkové jednotky, obvodních oddělení, služební kynologie, služby kriminální policie a vyšetřování, odboru cizinecké policie, dopravní policie, včetně kolegů z integrovaného operačního střediska dělali maximum pro to, aby byl muž s miminkem co nejdříve nalezen.
     Pátrali jsme jak na zemi pomocí pěších i motorizovaných hlídek ve vozidlech i na čtyřkolkách, tak i ze vzduchu. Situaci nám pomáhal monitorovat policejní vrtulník i Drony SIT Magistrátu města Plzně,"
 popsala rozsáhlou pátrací akci tisková mluvčí policie. 

     Podle dalších informací z místa mohlo být dítě jednáním muže přímo ohroženo na životě, takže byla přivolána i krajská zásahová jednotka.

     Pátrání koordinované vyššími policejními důstojníky ze speciálního štábního vozu probíhalo v celých Křimicích a okolí, nejvíce se ale soustředilo kolem řeky Mže, kde měl být muž s miminkem svědky spatřen.
     Po přibližně hodině se policistům podařilo muže i s chlapcem vypátrat v jednom z restauračních zařízení, muž byl na místě zadržen a miminko bezpečně předáno do péče matky. Ke kontrole jeho zdravotního stavu byli na místo samozřejmě přizváni záchranáři.
     "Do příjezdu zdravotníků jsme také počkali u maminky s miminkem a pomohli jí s péči o dítě a také se zvládnutím této situace," potvrdila nám mluvčí policie.

     Muž byl umístěn do policejní cely a budou s ním probíhat procesní úkony. "Následně bude stanovena i právní kvalifikace jeho protiprávního jednání, o čemž vás budeme později informovat. V tuto chvíli však není možné s ohledem na to, abychom neohrozili samotný průběh trestního řízení, poskytovat k případu podrobnější informace," doplnila informace mluvčí policie.


 

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.