Foto

Pozor, uprchlý býk může být nebezpečný lidem

Obce na sever od Plzně varují před nebezpečným zvířetem pohybujícím se v lesích

23. listopadu 2023 10:18 , aktualizace 10:20

Zvířata

Partner článku – Alfa Tactical


     Včera v ranních hodinách ze zemědělského družstva v Žilově, což je obec ležící severně od Plzně mezi Trnovou a Příšovem, utekl býk.

     Okolní obce proto vydaly varování s žádostí, aby se lidé nepohybovali na spojovací cestě mezi Příšovem a Žilovem ani v lesích mezi Příšovem a Ledcemi. Právě v těchto místech byl totiž býk spatřen naposledy.
     Podle námi osloveného veterináře se z býka, pokud se ho nepodaří odchytit, stane během měsíce plaché divoké zvíře, které by mohlo být velmi nebezpečné pro kohokoli, kdo ho v lese vyplaší nebo z jeho pohledu nějak ohrozí.

     Od včerejška probíhá pátrání po zvířeti, při kterém je využívána například i termovize. V případě, že se býka nepodaří odchytit, bude nutné přistoupit k jeho odstřelu.

Úvodní foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.