Video

"Čekala pomoc a oni nám jí zamordovali!"

"Tajili příčiny smrti, lhali nám a pitvu raději nedoporučili!"

pondělí 11. března 17:38 , aktualizace 17:42

Smrt

Partner článku – ZOXO

     Nejvíce sledovaným článkem poslední doby je samozřejmě případ udušené pacientky ve Fakultní nemocnici Bory. Celý původní článek je zde:

Sanitářka v nemocnici udávila starší pacientku jídlem

Sanitářka v nemocnici udávila starší pacientku jídlem

08. 03. 2019, 12:49, aktualizace 08. 03. 2019, 18:53

"Moje babička musela sledovat, jak pacientku na lůžku vedle ní dusí!"

Zaslali jste nám spoustu otázek, na které jsme se pokusili zajistit odpovědi:

Jak reagovala rodina zemřelé ženy?

     S rodinou zemřelé ženy jsme v kontaktu, celá událost je samozřejmě velmi zasáhla a příbuzní jsou ze smrti babičky zničení. Zvláště pak z okolností jinou osobou zaviněné smrti a z následného nepochopitelného jednání nemocnice.  
     Babičku do nemocnice rodina dle svých slov přivezla pouze s hypoglykemickým záchvatem, během víkendu nemocnice rodinu informovala, že se stav ženy zlepšuje a pak náhle přišla zpráva, že babička zemřela. 
    Rodina vyrazila do nemocnice, kde jí lékaři informovali, že paní zemřela na srdeční selhání. Již zde je ale nyní jasné, že nemocnice se zoufale snažila vše zamést pod koberec. "V pondělí nás kontaktovala nemocnice a řekli nám, že lékařka napsala, že se jedná o srdeční selhání a nedoporučili nám dělal pitvu, že prý se tam stejně nic nepozná," uvedl příbuzný zemřelé paní.
     Pitvu pak nařídila až náš popud policie a výsledek prokázal udušení jídlem.
     "Jsme rádi, že se tomuto případu tolik věnujete. Úplně mě totiž mrazí v zádech při představě, že takových případů mohlo být daleko víc a jen na tenhle se přišlo. Přál bych si, aby tohle byl do budoucna precedent, aby se takové věci řešily, a aby k nim prostě nedocházelo. Nedovedete si představit jaké to je, nechápeme, proč se tohle přihodila zrovna jí, která nikdy nikomu neublížila" popsal nám zlomeným hlasem příbuzný.
     Rodině jsme nabídli veškerou pomoc a také předali kontakt na spolupacientku babičky, které jsou velice věční.

Jaká byla zemřelá žena?

     Podle okolí byla zemřelá žena velmi hodná, spravedlivá a obětavá, vždy se snažila pomáhat ostatním. Mimo jiné například chodila nakupovat kamarádce nebo chodila pomáhat do klubu důchodců v Plzni v Doubravce.
     "Babička byla naprosto zlatý člověk, to potvrdí každý kdo jí znal. I když byla nemocná, byla schopná se pro lidi rozkrájet a každému pomohla," řekl nám vnuk zemřelé.

Kdo smrt pacientky odhalil?

     Jak jsme již psali, na udušení jídlem způsobeným sanitářkou upozornila lékaře druhá pacientka z pokoje.
     Paní se pak logicky domnívala, že lékař se postará o vyrozumění policie. Když další den viděla sanitářku v práci, došlo jí, že se vše utajilo, vyděsila se a informovala svojí rodinu. Rodina pak kontaktovala nás a teprve my informovali policii, tedy policie se o případu dozvěděla o celé dva dny později a až od nás.

Proč druhá pacientka nepomohla?

     Pár lidí se ptalo, proč druhá pacientka nepomohla. Naopak, tato pacientka dělala co mohla, ale jde o více než sedmdesátiletou paní, které měla zavedenou cévku. Paní volala o pomoc a mačkala tísňové tlačítko, a právě na její popud přiběhla pomoc, která zahájila resuscitaci, bohužel již marnou. Následně pak pouze díky této ženě došlo k odhalení všeho. Myslíme si tedy, že se zachovala velice statečně a veliké poděkování jí vyjádřila i rodina zemřelé ženy.

Natáčela si smrt ženy mobilem?

     Toto je naprostý nesmysl pocházející bohužel z hlavy jedné naší čtenářky, o jejíž svéprávnosti silně pochybujeme.
     Paní si přečetla titulek a upozornění, že článek obsahuje video. Aniž by se na něj pak podívala, fantasmagoricky si vydedukovala vlastní teorii, že pacientka si smrt ženy hyenisticky natočila a jako o vlastním zjištění o tom napsala na internet. Další podobně inteligentní lidé to pak sdíleli a fáma byla na světě.
     Snad ani nemusíme dodávat, že žádné takové video neexistuje, paní nic nenatáčela a této čtenářce by měla být soudně odejmuta když ne občanka, tak alespoň klávesnice. 

Zatajila nemocnice smrt pacientky?

     Bohužel ano, jak jsme již opakovaně uvedli, lékař policii o podezřelém úmrtí neinformoval, rodině zemřelé nemocnice lhala a jako příčinu smrti uvedla srdeční selhání. Dokonce rodině radili, že u tohoto úmrtí není nutné dělat pitvu, že prý nic neprokáže. Policie se o podezřelém úmrtí dozvěděla až od nás, nařídila pitvu a ta pak jednoznačně prokázala udávení jídlem.
     Nemocnice pak nejprve lhala i médiím, například jednomu serveru ředitel uvedl: "Musíme koukat na to, že šlo o velmi starou pacientku, která byla těžce nemocná, prakticky v poslední fázi svého života," ačkoli podle rodiny byla paní relativně v pořádku a měla být v nejbližší době propuštěná.

     Samozřejmě jsme chtěli vyjádření nemocnice, proč lékař po zjištění, že na smrti pacientky na interně, mohlo být zavinění jinou osobou, neinformoval policii a proč lékař při schůzce s pozůstalými výše uvedené ženy doporučil těmto neprovádět pitvu.
     Zde je odpověď: "Nebudeme odpovídat vzhledem k probíhajícímu policejnímu vyšetřování.  Vedení Fakultní nemocnice Plzeň vyjadřuje hlubokou lítost nad úmrtím pacientky. Spolupracuje aktivně s Policií ČR v souvislosti s vyšetřováním možného pochybení zaměstnance nemocnice." 

Kdo je obviněná sanitářka?

     Jde o jednatřicetiletou ženu, jejíž jméno ze zákona uvést nesmíme, kriminalisté ji již ze smrti ženy obvinili a státní zástupce dal návrh na její vzetí do vazby, který ale soud neakceptoval a obviněnou propustil s tím, že si na soud počká na svobodě.
     Jaká sanitářka v práci byla i jakou práci prováděla, nám popsala její kolegyně: "Znám jí dlouho a nikdy jsem nezaznamenala její nevhodné chování vůči pacientům. Samozřejmě ale pracovala ve stresu a pod tlakem, jako my všichni.
     Každý kdo zná skutečný stav zdravotnictví, ví o čem mluvím, je to katastrofa a nejsou lidé. Sanitářka na oddělení, kde k tomu došlo, musí podat večeři asi 34 pacientům, z čehož 6 musí nakrmit a většinou to dělá sama, sestry jí pomohou, pouze když nemají vlastní práci.
     Stálý problém jsou špatně napsané diety. Lékaři například při příjmu neberou ohled na to, že záchranka starší pacienty přiveze bez zubních náhrad a nenapíší káčko, tedy kašovitou. Bezzubý pacient pak dostane tři okoralé krajíčky chleba, minikostičku baleného másla, která stačí sotva na jeden a pět koleček zataveného salámu. Většinou pak prostě nejí a když jde o diabetika, běháme po oddělení, protože ten jíst musí a sháníme jogurt nebo přesnídávku.
     Těch věcí, které jsou ale v nepořádku je daleko víc a zřejmě i těch úmrtí vlivem nějakého pochybení bude víc. Jediné opatření, které teď udělali, je přísný zákaz s kýmkoli o této věci mluvit, jinak se nemění nic."

Hrozí dalším osobám v nemocnici trestní stíhání?

     Podle sdělení rodiny bude na nemocnici v každém případě podána žaloba. Na náš dnešní dotaz nám tisková mluvčí policie sdělila, že ačkoli vyšetřování sanitářky je uzavřeno a žena byla obviněna, vyšetřování případu dále pokračuje. Je tedy velmi pravděpodobné, že by v této kauze mohla padnout i další obvinění.

A smutný závěr

     Rodinu mrtvé ženy doslova šokuje, že žena, které může za smrt jejich milované osoby, stále v nemocnici pracuje a vedení nemocnice, poté co pravda vyšla po povrch, dosud nenašlo ani tu trochu slušnosti, aby rodinu znovu kontaktovalo a alespoň se omluvilo.

Video: KRIMI-PLZEŇ, FTV Prima
Foto: ilustrační

ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.