Foto

Úspěšná záchrana života na Americké třídě

Policisté zachránili ženu, která zkolabovala v obchodě

15. března 2022 14:54 , aktualizace 14:55

Záchrana života

     Vysloveně štěstí v neštěstí měla v pondělí 7. března ráno žena, která zkolabovala v prodejně Lidl na Americké třídě v Plzni. Právě v tu chvíli se totiž v obchodě cestou z výcviku pro pití zastavila dvojice policistů z obvodního oddělení Plzeň Bory, které na situaci okamžitě upozornil jeden z pracovníků prodejny. "Pracovník policistům popsal, že u vchodu leží žena, která nemůže dýchat, chrčí a začíná modrat," uvedla tisková mluvčí policie.

     Zatímco další zaměstnanec prodejny volal na tísňovou linku 155, policisté zahájili resuscitaci ženy, kdy se střídali v masáži srdce. "Zdravotní stav osmatřicetileté ženy se začal po chvíli zlepšovat a opět se jí začala vracet barva. Když na místo dorazili záchranáři, aby si ji převzali do péče, žena již byla při vědomí a komunikovala," popsala mluvčí policie.
     Záchranáři si ženu převzali a transportovali ji k dalšímu ošetření do nemocnice.

     Včasným a velice profesionálním způsobem zachránili dva mladí policisté ženě život a naplnili beze zbytku policejní heslo „Pomáhat a chránit!“

Foto PČR

Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.