Útočil s pistolí v ruce!

Hned dvě bitky v restauracích v Plzni řešili včera strážníci i policisté

14. září 2016 14:29

Zbraně

Muž útočil na hosty na terase v Martinské

Obsluha baru vMartinské ulici požádala včera před půlnocí městskou policii o pomoc sagresivním mužem, který napadal hosty sedící na terase.

Po příjezdu hlídku kontaktoval napadený muž a ukázal na údajného pachatele, jenž se stále nacházel na místě. 25letý podezřelý muž strážníkům řekl, že se na místě nic nestalo.To však bylo vpřímém rozporu stím, co vypověděl napadený mladík. Podle jeho slov jej útočník nejdříve obtěžoval a pak na něj dokonce vytáhl pistoli. Tu prý pak pohodil za terasu baru.

Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, které byly případ i zbraň předány.


Zdroj: MP Plzeň

Doplnění redakce: Dle našich informací bylo následně zjištěno, že se jednalo o plynovku

Agresivní návštěvník herny

Včera odpoledne pospíchali strážníci také do herny na Klatovské třídě, kde měl jeden znávštěvníků likvidovat vnitřní zařízení. Na místě se sice dozvěděli, že muž právě odešel, zároveň však obdrželi i velmi unikátní popis agresora - oranžové triko a obě nohy ovázané obinadlem.

Hlídka okamžitě vyrazila směrem ktramvajové zastávce „U Práce“, kam měl muž směřovat a protože ji mezitím operační oddělení informovalo, že podezřelý muž nastoupil do tramvaje mířící na Lochotín, zastavili strážníci své vozidlo, nastoupili do tramvaje, ihned našli muže odpovídajícího popisu a vyzvali jej, aby ztramvaje vystoupil.

Muž nijak neodporoval, bohužel jej však množství vypitého alkoholu ochromilo natolik, že toho nebyl schopen sám. Proto jej strážníci podepřeli zobou stran a po vystoupení ztramvaje jej doprovodili do herny ke zjištění škody.

Zde jim obsluha popsala, jak muž rozhazoval barové židličky a tím poškodil nejen je, ale i jeden zautomatů. Vzhledem kvýši odhadované ceny vzniklo podezření zpřestupku proti majetku, který bude následně dořešen.

Muž nebyl schopen cokoli říci ani kvzniklé situaci ani kčemukoli jinému. Byl ve stavu, kdy mu neustále hrozil pád na zem a následně i zranění či další poškození vybavení herny. Sohledem na tyto okolnosti rozhodla hlídka MP o převozu 55letého muže na PAZS. V jeho stavu sice nebylo možno provést dechovou zkoušku ani zjistit jeho totožnost, alespoň se jménem však pomohli zaměstnanci PAZS, neboť se jednalo o jim známého klienta. I tak bude ale totožnost po odeznění akutní intoxikace ověřena na Policii ČR a následně použita při řešení přestupku.


Zdroj: MP Plzeň


Foto: Ilustrační


Více než třicet tisíc čtenářů denně! Děkujeme:

30.000 - děkujeme!