Foto Video

Útočník ohrožuje ohněm celou rodinu. 50 000 korun za jeho dopadení

Zapálené auto, zápalné láhve na dům i výhrůžné sms

12. ledna 2017 15:31, aktualizace pátek 13. ledna 14:37

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     „Bojím se o svůj život i o moji rodinu,“ tak začal rozhovor s Ing. Františkem Machalou, který se na nás obrátil. Poslední rok zažívá peklo a čelí opakovaným výhrůžkám a útokům, zatím sice jen na svůj majetek, ale rodina už byla v přímém ohrožení života. „Kdy nás napadnou příště nebo jak to provedou, to netuším. První útok přišel v Plzni na Slovanské třídě vloni 18. července, kdy mi bylo rozbito zadní okno u osobního vozu VW Passat, který stál u nás na dvoře,“ pokračoval v popisu František Machala.

     Dál vysvětlil, že mu nepravidelně chodí výhružné SMS, kde píší nejen o něm, ale také o jeho rodině.

     Další, již opravdu nebezpečný útok přišel na dům v Žákavě, kde celá rodina bydlí a zatím neznámý pachatel se dům pokusil zapálit hozením zápalných lahví, jen náhodou oheň na domě uhasl sám.

     Další zápalné lahve přiletěly 19. srpna také v Žákavě a pro změnu mířily na Machalův služební vůz VW Passat, u kterého rozbily zadní okno a celý vnitřek vozu vyhořel. Škoda tenkrát byla půl milionu. „Případ samozřejmě převzala kriminálka, ale pachatele se jim bohužel dopadnout nepodařilo. Samozřejmě mám tušení, kdo po mě jde, tento poznatek jsem kriminalistům předal, ale zatím chybějí přímé důkazy. Myslím si, že vše souvisí s tím, že pracuji v pozici koordinátora pracovní agentury a v této branži je to opravdu tvrdé i mezi kolegy. Víc ale prozradit nechci, abych policii nemařil vyšetřování,“ popsal dál Ing. Machala.

     „Zvýšil jsem zabezpečení své rodiny a začali jsme žít pod neustálým dohledem kamer a pohybových čidel, a právě díky tomu se mi podařilo další útok natočit. K němu došlo 28. září před naším domem, v kterém jsme právě spali. Pachatel nám zde zapálil auto, viz video a oheň snadno mohl přeskočit na dům, v kterém byla moje dcera i žena,“ pokračoval v líčení muž před námi.

     „Tenhle útok byl ale takový zlom, kdy jsem si řekl, že to tak nenechám a policii pomohu s dopadením těchto nebezpečných a podlých lidí. Rozhodl jsem se vašim prostřednictvím oslovit veřejnost, požádat vaše čtenáře o pomoc a vypsat odměnu na dopadení pachatele. Za informaci, vedoucí k dopadení pachatele a samozřejmě následné potvrzení Policií ČR, vyplatím odměnu až 50.000 Kč!" ukončil Ing. Machala.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.