Foto Video

Útočníky z Bálkové transportovali do Plzně

Za nejpřísnějších bezpečnostních opatření dnes přivezli na ošetření hlavní útočníky

29. května 2017 20:30, aktualizace úterý 30. května 14:25

Cizinci

Partner článku – Pletiva Dobrý


     Dnes odpoledne do Plzně do Fakultní nemocnice Plzeň na Lochotín přivezla eskorta za nejpřísnějších bezpečnostních opatření hlavní útočníky a zřejmě i organizátory vzpoury z Bálkové.

     Nám se jako jedinému zpravodajství podařilo část převozu natočit.

     „Já jsem zahlédl část konfliktu přímo před vchodem do budovy C, kdy nějaký černoch nechtěl ležet na nosítkách a začal se prát s policií, ti ho museli spoutat a do sanitky dostat násilím, bylo jich kolem něj asi osm,“ popsal nám čtenář, který nás také na neobvyklé pacienty upozornil.
     Policisté byli v nemocnici s těmito uprchlíky uzavřeni ve speciální místnosti mimo přístup ostatních pacientů a odtud je postupně vyváděli na ošetření. 

     Po ošetření tyto muže postupně sanitky zase odvážely, zpět do Bálkové. Mluvčí policie nám potvrdila, že jde opravdu o účastníky včerejších nepokojů. Muži simulovali různé kolapsové stavy, ale ani u jednoho nebylo lékařem nic zjištěno, a proto se vrátili zpět do zařízení, kde se budou zodpovídat ze svého jednání.

     Vyjádření ZZC Bálková jak na tom byli muži zdravotně s ohledem na informaci o nakažlivých chorobách, se nám přes veškerou snahu zatím získat nepodařilo.

     14,18 AKTUALIZACE Podařilo se nám spojit s vedením ZZC Bálková a dle vyjádření vedoucího tito tři muži nejsou TBC nakaženi. Poslední nákaza touto nebezpečnou plicní chorobou byla naposledy prokázána před čtrnácti dny v obdobném zařízení Vyšní Lhoty. Za nepřesnost se omlouváme, bohužel přes naši maximální snahu jsme relevantní informace získali až po 18 hodinách usilovného snažení.

     O případu vzpoury v Bálkové jsme psali zde: Povstání v zařízení pro uprchlíky, běženci demolují vybavení a napadají policisty

Pletiva Dobrý

Nabízíme nejširší sortiment klasických, svařovaných, chovatelských a lesnických pletiv a jiných typů oplocení. Poradíme, jak zvolit pro zabezpečení vašeho pozemku to nejlepší řešení. Vše skladem v Ledcích u Plzně!