Foto

Útok nožem se mu nepovedl, tak oběť alespoň pokousal

Útočníka později strážník zajistil přímo před služebnou

11. června 2018 13:23 , aktualizace 13:45

Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V sobotu po devatenácté hodině byla hlídka městské policie vyslána pod most Milénia v Plzni, kde mělo dojít k fyzickému napadání muže.
     Útočník se měl snažit oznamovatele napadnout nožem a následně se mu zakousl do jeho levé nohy. Jelikož jednatřicetiletý napadený muž odmítl přivolání záchranné služby, strážník ránu po kousnutí vyčistil, vydezinfikoval a zakryl sterilním krycím čtvercem. Hlídka informovala o popisu útočníka ostatní strážníky městské policie.
     Celou záležitost si následně převzala PČR k dalšímu šetření.

     O tři hodiny později si strážník na stálé službě na služebně v Perlové ulici všiml prostřednictvím kamerového systému osoby, která odpovídala popisu útočníka. Z tohoto důvodu vyšel strážník před služebnu a požádal muže o prokázání totožnosti. Jednalo se opravdu o útočníka z téhož večera.
     "Strážník muže omezil na osobní svobodě, a ten byl následně předán PČR k dalším úkonům," uvedla tisková mluvčí městské policie. 

     Právě z pokousání mají policisté velký strach. Pachatelé, proti kterým zasahují, jsou často narkomané a je mezi nimi rozšířeno velké množství nemocí včetně například žloutenky typu C nebo dokonce i AIDS.
     Své by o tom mohl vyprávět policejní vyjednavač z nedávného případu, kterého pokousal pervitinem zfetovaný slovenský rom, který byl infikovaný právě žloutenkou typu C.

Život sebevraha zachránili dva policejní vyjednavači

Život sebevraha zachránili dva policejní vyjednavači

03. 05. 2018, 21:03, aktualizace 03. 05. 2018, 22:53

Zfetovaný cizinec dokonce jednoho z vyjednavačů i pokousal

Foto: MP

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.