Foto

Uvězněn ve sklípku bez možnosti úniku

Bobra před smrtí zachránila trojice malých průzkumníků

čtvrtek 9. července 17:00 , aktualizace 17:22

Záchrana života Zvířata

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Jen šťastnou náhodou objevila trojice malých kluků zapomenutý sklípek u potoka tekoucího z rybníka v Líšťanech na Plzni severu. Když malí průzkumníci z Líšťan chtěli podzemní cihlovou stavbu prozkoumat, překvapilo je asi metr dlouhé, veliké a chlupaté zvíře brodící se vrstvou vody na podlaze podzemní místnosti. Pepa, Ríša a Honzík po chvíli ve zvířeti poznali bobra a s objevem se honem běželi svěřit dospělým.
     Majitel sklípku na místo následně přivolal pracovníky Záchranné stanice živočichů Plzeň, kteří po příjezdu ke sklípku uvězněné zvíře pomocí podběráku odchytili, vytáhli po ve zdi zapuštěném žebříku a následně vypustili do blízkého potoka.
     "Nebýt těch tří kluků, tak by tam asi bobr zůstal a jeho pád do sklepa, ze kterého neměl šanci se sám dostat, by se mu stal osudným. Takhle vše dobře dopadlo a majitel sklepa druhý den přístup do sklepa bezpečně zajistil a zakryl," uvedl Karel Makoň ze záchranné stanice.
     Pepa, Ríša a Honzík tak na sebe mohou být právem hrdí. Díky jejich správnému postupu byl zachráněn přísně chráněný tvor. Gratulujeme!

Foto: Záchranná stanice živočichů Plzeň

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.