Foto

Pro pistoli si poslal bezdomovce

Po nebezpečném řidiči pátrali v centru Plzně strážníci i policisté

středa 12. května 19:08 , aktualizace 19:08

Městská policie Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera kolem jedné hodiny odpoledne v Šumavské ulici chtěla hlídka policistek z dopravní skupiny městské policie zastavit řidiče vozu Alfa Romeo, protože právě projel zákazem vjezdu. Muž na výzvu sice začal zastavovat, ale když jedna z policistek přistoupila k okénku na straně řidiče, ten náhle prudce zrychlil a rozjel se, takže málem srazil druhou policistku, která stála před vozem. 

      Policistce se naštěstí podařilo na poslední chvíli uskočit a řidič z místa vysokou rychlostí ujel. Policistky za ním okamžitě vyrazily a zjistily, že s vozem zřejmě omylem zajel na parkoviště autobusů nad novým terminálem autobusového nádraží, kde vůz odstavil a z místa utekl. Policistky proto samozřejmě o utíkajícím asi třicetiletém řidiči v kšiltovce informovaly kolegy, kteří po něm vyrazili pátrat a samy mezitím zajistily odstavené vozidlo.

      Jenže k odstavené Alfě Romeo přišel asi po hodině místní bezdomovec, a to dokonce i s klíčky od vozu. Strážníkům pak uvedl, že si ho řidič poslal vyzvednout batoh, který byl ve voze. To se strážníkům pochopitelně zdálo podezřelé, a tak muže vyzvali k předložení batohu ke kontrole. Při té byla ale v batohu mimo jiné nalezena i pistole, takže strážníci bezdomovce zajistili a na parkoviště přivolali státní policisty, kteří si celý případ převzali.

     "Nalezená zbraň byla zajištěna a bude odeslána na expertízu. Zároveň byl na osobní svobodě omezen i muž, který batoh se zbraní přišel vyzvednout, a také majitel vozu, kterého policisté vypátrali nedaleko Hlavního vlakového nádraží," uvedla tisková mluvčí policie. Policisté se případem dále zabývají a probíhají výslechy svědků, majitel vozu totiž podle našich informací popírá, že by ho řídil a test na drogy i alkohol odmítl.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.