Foto

V Čertově mlýně byl nalezen umírající muž

Resuscitace byla bohužel neúspěšná a lékař musel konstatovat smrt

čtvrtek 29. září 10:47 , aktualizace 11:06

Hasiči Smrt Záchranáři

     Včera kolem sedmé hodiny večer procházel houbař kolem bývalé přečerpávací stanice Dobrá Voda, která bývala součástí Čertova mlýna u Zruče - Sence, když narazil na zde přebývajícího muže. Ten se na houbaře obrátil s prosbou o pomoc, že mu je zle, ale ještě v průběhu hovoru zkolaboval.

      Houbař okamžitě zahájil resuscitaci staršího muže a zároveň na místo přivolal záchranku. K Čertovu mlýnu vyjely všechny záchranné složky a záchranáři si za asistence profesionálních i dobrovolných hasičů převzali resuscitaci bezvládného muže. Bohužel i přes veškerou snahu se u něj ale nepodařilo životní funkce obnovit.

      Na místo tedy vyjeli policisté, k ohledání těla byl povolán koroner a dorazil také výjezd kriminální policie.

     "U zemřelého muže narozeného v roce 1952 byla nařízena zdravotní pitva," uvedla nám tisková mluvčí policie s tím, že celou věc si na místě k dalšímu šetření převzali kriminalisté.


Policie šetří také případ zemřelého muže, nalezeného o den dříve za parkem obchodního centra Plaza:

Za parkem pod Plazou bylo nalezeno lidské tělo

      V úterý v podvečer bylo v Plzni za parkem ležícím za obchodním centrem Plaza nalezeno tělo muže bez známek života. Mrtvý ležel ve zbytcích špinavého stanu schovaném v křoví nedaleko Lochotínské ulice a našla ho žena, údajně jeho přítelkyně. Ta později uvedla, že ho naposledy živého viděla tentýž den ráno.

      Policisté místo nálezu těla zajistili a přivolali výjezd kriminální policie i koronera. Podle našich informací šlo o Lotyše, bezdomovce a narkomana, kterého zde lidé často potkávali.

     Bylo provedeno ohledání těla i místa nálezu a předběžně bylo vyloučeno cizí zavinění. "V případu nalezeného zemřelého muže by mělo jít o cizince narozeného v roce 1986. Byla nařízena soudní pitva," uvedla nám tisková mluvčí policie.