Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

V dnešní době se padělají už i nudle či elektronické cigarety

Pravidelné kontroly celníků odhalily další nelegální automaty, padělky zboží i nezdaněné lihoviny

Autor: Jana Holá středa 6. března 14:35 , aktualizace 15:08


     Celníci v Plzeňském kraji se v rámci pravidelných kontrol zaměřují nejen na padělky zboží, ale například i nelegální herní automaty nebo nekolkované cigarety či lihoviny. V jedné z klatovských provozoven tak zadrželi dalších šest herních automatů, pro která nebylo vydáno povolení Ministerstva financí ČR. Tuto provozovnu zkontrolovali celníci již několikrát, právě pro stále se opakující porušování zákona. V dalším případě odhalili herní automat nacházející se v jednom z obchodních řetězců.

     V oblasti kontrol zaměřených na duševní vlastnictví zadrželi celníci od začátku roku téměř 3 tisíce kusů padělků v úhrnné hodnotě originálních výrobků dosahující téměř 10 milionů korun.

     "Převážně se jednalo o oblečení, kabelky, elektroniku, parfémy, hračky, hrací karty a další zboží napodobující výrobky světoznámých značek. Opětovně se celníci setkali i s padělky nudlí a rýžového papíru a neméně zajímavými padělky elektronických cigaret," upřesnila tisková mluvčí celního úřadu s tím, že kontroly proběhly na tržnicích, ale i v kamenných obchodech.

     Dále byly v provozovnách nalezeny nezdaněné, ale i neznačené lihoviny. "V prvních měsících roku bylo zajištěno téměř 20 litrů neznačených lihovin neznámého původu. Zdanění vybraných výrobků nebylo prokázáno u 135 litrů lihovin, 630 litrů piva a 126 litrů šumivého vína," doplnila mluvčí celního úřadu.

Foto CÚ

Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.