Foto

V Dobřanech ukradli chovného Australského ovčáka

Majitelé prosí o pomoc při pátrání po Dutchovi

27. srpna 2018 09:11 , aktualizace neděle 2. září 14:21

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Začátkem týdne jsme žádali veřejnost o pomoc při pátrání po odcizeném chovném Australském ovčákovi jménem Dutch i po tom, kdo ho odcizil z uzavřeného kotce. Děkujeme všem za sdílení, článek sdílelo téměř 1500 lidí a pejska se nakonec nalézt podařilo.

     Dutch byl sice nalezen v Dobřanech u nádraží, bohužel ale neschopen pohybu, s frakturami mnoha kostí v těle a úpící bolestí. Pes má mimo jiné přeražené zadní nohy, zlomeninu pánve a stydké kosti. 
     Kdo psa odcizil či jen tak pro zábavu z kotce vypustil, zatím známo není. Dutch o tom co prožil samozřejmě vyprávět nemůže, takže se ani neví, co vedlo k tak rozsáhlým zraněním. Srazilo ho například auto, když ho neznámý člověk vypustil?

     Majitelka samozřejmě celou věc nahlásila na policii v Dobřanech a dle mluvčí policie se tímto případem policisté intenzivně zabývají a po možném pachateli pátrají.
     Majitelka, s kterou jsme v kontaktu, nám dnes uvedla: "Dobřany jsou protkány kamerami, proto věřím, že bude vidět kdo našeho rodinného miláčka odvedl a proč mu takto vážně ublížil. 
     Dutch se podrobil mnohahodinové operaci. Má stehenní kost vyspravenou železem a šrouby, protože byla na několikrát zlomena. Lékaři zvažují resekci hlavice stehenní kosti a implantát. 
     Dutch musí denně na fyzioterapii a magnetoterapii a čeká ho léčba ještě několik měsíců. Chodit sice bude, ale již navždy bude kulhat a nikdy už nebude pohyblivý jak býval."

     Paní majitelka tedy znovu prosí naše čtenáře o pomoc, chtěla by zjistit, kdo Dutche vzal či vypustil, proč to udělal i co chudák pes musel prožít. 

                                                           Děkuji všem za pomoc a za sdílení
                                                                                          Helena

Původní článek

Dobrý den,
    moc prosíme o pomoc při hledání našeho psa Dutche, jde o chovného Australského ovčáka, kterého nám ukradli z uzavřeného kotce v Dobřanech. 
     Dutche nám ukradli v noci z 25.8 na 26.8. Je to moc hodný pes, velice kontaktní k lidem. Kdyby ho někdo viděl nebo měl o něm nějaké informace, ať nás kontaktuje na tel. 737 391 390.
                                                            Velice nám chybí. Děkuji všem za pomoc a za sdílení
                                                                                          Helena


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.