Foto

V lese vyhodil šest teprve třítýdenních koťat

Případy týrání zvířat se povážlivě množí

20. července 2018 12:59 , aktualizace 13:19

     Borští policisté přijali včerejšího dne oznámení o nálezu šesti koťat, která náhodně nalezl 39letý oznamovatel u lesní cesty za obcí Malovice, mezi Kadrnožkou a Novou Hospodou na Tachovsku.
     Policejní hlídka, která přijela na místo, zjistila, že se zde nachází celkem šest koťat, která jsou přibližně 20 metrů od hlavní silnice. "Koťata byla velmi malá, stáří asi tři týdny, hubená a nebyla se schopná sama uživit. Policisté místo ohledali, a protože nic nenasvědčovalo tomu, že by se zde koťata narodila, lze se domnívat, že zde koťata někdo nechal," uvedla mluvčí policistů.
     Policisté z místa kontaktovali Karla Bobála ze záchranné stanice Psí Domov Nora, který si nakonec koťata převzal. "Koťata jsou stará 3 týdny a jedno je na tom dost špatně. Protože jako záchranná stanice nejsme na příjem koťat vybaveni, poskytl jsem koťátkům první pomoc u veterináře a následně je převezl po dohodě s obcí do specializovaného zařízení Ostrovský Macík," uvedl nám Karel.
     Policisté se nyní případem a jeho okolnostmi zabývají a pátrají po tom, kdo koťata vyhodil.

 Před pouhými dvěma dny jsme psali  

     Šest přeživších štěňat bylo umístěno do psího útulku v Klatovech, kde je do péče převzal veterinář a policisté začali případ intenzivně šetřit.   
     Policisté následným šetřením zjistili, že 10 až 20 dnů stará štěňata na místě úmyslně bez potravy i vody odložil předchozího večera "chovatel" ze Švihovska, který se jich tímto odporným způsobem chtěl zbavit.
     V útulku se díky špičkové práci podařilo všechny psí miminka, která pocházela ze dvou vrhů a z nichž některá byla po porodu ještě slepá, nejen vypiplat, ale i jim najít majitele.
     "Křížence psů střední velikosti jsme uměle dokrmovali a nyní již jsou všichni zcela v pořádku. Dokonce jsou již v tuto chvíli všechna tato štěňata zamluvena k odběru. Přejeme si jen, aby takovýchto případů bylo co nejméně," popsala nám situaci nalezenců Miloslava Šeflová z Útulku pro zatoulané a opuštěné psy v Klatovech. 

     "Devětačtyřicetiletý muž od komisaře převzal ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření z přečinu týrání zvířat. Muž vystavil štěňata stresu a utrpení v důsledku hladovění a vysílení," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto: Útulek pro zatoulané a opuštěné psy v Klatovech