Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

V neděli se v Plzni připravte na rozsáhlá dopravní i bezpečnostní opatření

Půlmaraton, demonstrace i fotbalové utkání mezi FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha

17. září 2022 14:03 , aktualizace 14:22

Fanoušci

     Policisté upozorňují, že v neděli proběhne v Plzni hned několik akcí, na které budou dohlížet desítky policistů. Jejich hlavním úkolem bude zajistit v našem městě veřejný pořádek, bezpečnost osob a majetku a také bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Škoda FIT Půlmaraton

     "V dopoledních hodinách se nejdříve zaměříme na zajištění bezpečného průběhu sportovní události s názvem Škoda FIT Půlmaraton, která proběhne v centru města. Pokud se v neděli dopoledne budete pohybovat v blízkosti náměstí Republiky, počítejte tedy s omezeními a případným zdržením," uvedla mluvčí policie k této akci.

Program na náměstí Republiky
07:30 - Začátek akce, prezence, registrace aj.
09:00 - 14:00 - Doprovodný program
09:00 - start Dětský běh
10:30 - Otevření koridorů (půlmaraton)
11:00 - start Hlavní závod a Štafety
11:15 - start Konplan Rodinný běh
13:30 - Vyhlášení výsledků 

Trasy běhů:

Demonstrace proti vládě

     Další akce pak probíhá odpoledne. "V odpoledních hodinách je na náměstí T. G. Masaryka svoláno shromáždění, na jehož průběh, zejména pak po linii veřejného pořádku, budeme rovněž dohlížet," uvedla k této další události mluvčí policie.

Fotbal FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha

     Poslední nedělní akcí bude fotbalové utkání, ve kterém proti sobě v Doosan Areně nastoupí v 19 hodin mužstva FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha. Plzeňáci ale samozřejmě musí počítat s dopravními i bezpečnostními opatřeními, které budou akci předcházet o několik hodin dříve při shromáždění fanoušků či jejich pochodech centrem Plzně a samozřejmě také po ukončení zápasu.
     "Policisté ze služby pořádkové, dopravní policie a kriminální policie a vyšetřování se jako obvykle zaměří na zajištění co možná nejklidnější situace na území Plzně před zahájením fotbalového zápasu, v jeho průběhu i po jeho ukončení.
     Do bezpečnostního opatření jsou také zapojeni policisté z antikonfliktního týmu, kteří budou doprovázet fanoušky na stadion a zpět. Společně s policisty z plzeňského krajského ředitelství budou dohlížet na situaci především v okolí fotbalového stadionu pražští kolegové se služebními koňmi. Pozornost budeme soustředit také k centru města, k vlakovému nádraží a dalším místům s vyšší koncentrací osob, stejně tak jako hlavnímu silničnímu tahu mezi Prahou a Plzní, tedy situaci na dálnici D5,"
dokončila mluvčí policie s tím, že zápas budou sledovat tisíce fanoušků na tribunách i ve městě, a proto je cílem policie zabránit zbytečným konfliktním situacím a zajistit v Plzni veřejný pořádek a bezpečnost. 
     Policie v tomto posledním opatření úzce spolupracuje s pořadatelskou službou, bezpečnostní agenturou, Městskou policií Plzeň a Magistrátem města Plzně.

Foto ilustrační z posledního zápasu

 T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.