Foto

V domě se při oslavě propadla podlaha a sutiny zasypaly ženu

Na místě zasahovali hasiči včetně kynologů se psy cvičenými pro vyhledávání v sutinách

4. prosince 2022 13:34 , aktualizace 17:55

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Včera pár minut po čtvrté hodině odpoledne došlo v Bečově nad Teplou k propadu podlahy v domě, kde právě probíhala oslava.
     Na místo byly okamžitě vyslány jednotky hasičů z prvního stupně poplachu a zároveň předurčené jednotky pro stabilizaci zřícených budov s potřebnými technickými prostředky. "První jednotka hasičů na místě potvrdila, že se propadla podlaha v přízemní místnosti do sklepních prostorů, v sutinách je jedna zraněná žena, ostatní osoby z objektu se evakuovaly ještě před příjezdem záchranářů.
     Zraněnou ženu hasiči na nosítkách vynesli z objektu a předali do péče záchranné služby. Poté hasiči zahájili průzkum jak místa propadu, tak i zbytku objektu, aby vyloučili, že by se v místě události naházely další zraněné osoby," popsal zásah mluvčí hasičů.

     Hasiči poté společně s policisty připravili soupis všech osob, které se v době propadu podlahy nacházely uvnitř, policie ověřila jejich totožnost a všichni vyloučili, že by byl někdo další pohřešovaný.
     "Pro finální jistotu, že se v sutinách opravdu nikdo další nenachází, povolal velitel zásahu na místo dva kynology se speciálně vycvičenými psi pro vyhledávání v sutinách. Po provedeném vyhledávání byla definitivně vyloučena přítomnost dalších osob v sutinách," dokončil mluvčí hasičů.

     Pro kontrolu domu byl na místo povolaný statik, který určil, že není potřeba akutně stabilizovat vnitřní prostory objektu, a kromě části domu, kde došlo k propadu, je možné ostatní části běžně používat. 
     Místo události bylo poté předáno majiteli objektu.

     Kromě ženy zachráněné ze sutin na místě ošetřila záchranná služba další osobu, která utrpěla šok.


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.