Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

V ohni zemřela obyvatelka bytu

Při nočním požáru zemřela žena, zraněni byli dva strážníci a evakuováno muselo být dvacet osob

Autor: Jana Holá pátek 5. dubna 09:16 , aktualizace 11:17

Hasiči Smrt


    Dnes kolem čtvrté hodiny ráno vyjížděli hasiči na oznámení, že z bytu v prvním patře pětipatrového domu v ulici U Porcelánky v Chodově vychází kouř.
    "Další volající potvrdili, že kouř je v celé chodbě a že nemohou z domu odejít. Na místě bylo potvrzeno, že požár zasáhl celý jeden byt, plameny se dál nerozšířily, ale zakouřený je celý prostor jednoho vchodu," popsal zásah mluvčí hasičů.


     Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a nasazeno bylo jedenáct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.
     "Současně s hasebními pracemi proběhla samovolná evakuace osmi osob, dalších dvanáct hasiči zachránili vyvedením nebo pomocí automobilového žebříku. V počátku zásahu se dva členové městské policie nadýchali zplodin hoření, po zhoršení jejich zdravotního stavu byla na místo povolána ZZS, která je transportovala do nemocnice," uvedl mluvčí hasičů a pokračoval: "Průzkumem byla v bytě zasaženém požárem nalezena jedna osoba bez známek života."

      Jedinou obětí požáru je dle všeho žena narozená v roce 1955, která v bytě žila, její totožnost však ještě musí potvrdit nařízená soudní pitva.

      Likvidace samotného požáru trvala několik desítek minut, následně bylo potřeba dům odvětrat a po dvou hodinách zásahu se obyvatelé začali z evakuačního autobusu hasičů, kde jim byl poskytnut tepelný komfort, postupně vracet do svých bytů. Příčina a výše škody je v šetření. 

Foto hasiči