Aktuálně

V plzeňských PMDP zavládla panika, 38 trolejbusů se muselo zastavit na trati

Plzeňský „bombař“ dnes opět zaútočil a ohlásil uložení bomby v jedoucím trolejbusu

7. září 2017 13:34, aktualizace čtvrtek 7. září 14:48

AKTUALIZUJEME:
      11 policejních hlídek postupně zkontrolovalo 38 trolejbusů, které se následně rozjely zpět na své linky. Podezřelý předmět nalezen nebyl. Nyní je již doprava plně obnovena.    

Původní článek

     Plzeňský „bombař“ dnes opět zaútočil a na linku 156 oznámil uložení nástražného výbušného systému v některém z mnoha plzeňských trolejbusů, které jsou právě na lince a převáží stovky lidí.
     Oznámení se týká linek 12, 13 a 16. Dispečer PMDP tak musel dát příkaz k zastavení všech osmatřiceti trolejbusů, které právě byly na trasách a cestující byli z vozů evakuováni. Policisté právě trolejbusy prohledávají, aby zajistili bezpečnost cestujících.
     Teprve až bude prohlídka ukončena, trolejbusy se mohou znovu rozjet. Policie po pachateli samozřejmě intenzivně pátrá.

Poslední bomba byla nahlášena teprve včera

     Včera dopoledne oznámil anonym telefonicky na linku městské policie uložení nástražného výbušného zařízení v obchodním centru Galerie Slovany. Na místo okamžitě vyrazily všechny složky policie, včetně kriminální policie a psovoda se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin.
     "Kolem půl desáté jsme na lince 156 přijali telefonické oznámení o uložení bomby v Galerii Slovany," potvrdila nám tisková mluvčí městské policie.
     "V půl desáté bylo anonymně telefonicky oznámeno uložení výbušného zařízení v obchodním centru. V 9:50 byla celá budova evakuována a právě v tuto chvíli prostory prohledává psovod se specializovaným psem," uvedla nám tisková mluvčí policie.

    Policisté a strážníci celé obchodní centrum uzavřeli a prohledávali.