Foto Video

V Plzni byl nalezen funkční granát

Policejní pyrotechnik zasahoval v ulici Zikmunda Wintra

16. dubna 2019 14:54 , aktualizace 15:05

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     Dnes před polednem vyjížděli hasiči, strážníci a policisté k nálezu podezřelého předmětu v kontejneru na dvoře na drese Zikmunda Wintra 7 v Plzni.
     Protože se dle všeho jednalo o ruční granát, policisté prostor uzavřeli, evakuovali z přilehlé budovy dvě osoby a na místo byl povolán policejní pyrotechnik. Ten nález prozkoumal, zadokumentoval a odborně zajistil.
     "Dle zjištění policejního pyrotechnika se jednalo o plně funkční granát, který byl poté odvezen ke zneškodnění," uvedla tisková mluvčí policie.
     Podle námi osloveného znalce se jednalo o jugoslávský obranný granát M75, jehož jádro obsahuje 3 000 ocelových kuliček o průměru 2,5–3 mm s efektivním poloměrem usmrcení 12 až 18 metrů a poloměrem zranění střepinami 30 až 54 metrů. Výbušná náplň je 36 až 38 gramů plastické trhaviny. 
     V současné chvíli bylo opatření ukončeno. Policisté věc nadále šetří a zjišťují, jak se granát do kontejneru dostal.     

Foto: KP a PČR

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.