Foto Video

Radek Berky na ulici přepadl a zbil státního zástupce

Pachateli nyní hrozí šest let - útok na soudce či státního zástupce v Plzeň dlouho nepamatuje

pondělí 4. února 11:44 , aktualizace 16:46

Napadení Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     V pátek večer kolem deváté hodiny byl v centru Plzně napaden a zbit státní zástupce JUDr. Libor Řeřicha. K útoku došlo na křižovatce Klatovská a Tylova.
     Podle svědků Řeřichovi zastoupili cestu dva muži, z nichž jeden ho poté napadl. Dle svědků měl útočník státního zástupce napadnout pro výkon jeho profese, protože během bití a kopání do muže několikrát jeho zaměstnání zmínil. Státní zástupce se během útoku pokusil z místa utéct, ale útočník ho měl doběhnout a znovu bít. Útok naštěstí viděli svědci kteří přivolali policii.
     Na místo ihned vyjely hlídky policie a podezřelého sedmadvacetiletého Radka Berkyho zajistily prakticky ještě na místě útoku. Záchranáři osmapadesátiletého zakrváceného muže na místě ošetřili a pak transportovali do nemocnice se zraněními, která si vyžádala jeho hospitalizaci.
     Policisté pachatele umístili do policejní cely, odkud byl dnes dopoledne převezen k soudu, který ho poslal do vazby. Policisté pak Berkyho převezli do Věznice Plzeň. Podle našich informací by měl Berky být recidivista, který má za sebou více trestných činů včetně loupeže.
     Tento útok je bezprecedentní, útok na soudce či státního zástupce v Plzni dlouho nepamatujeme a za toto jednání hrozí Berkymu šest let vězení.


 Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.