Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

V Plzni opět probíhá evakuace budov několika soudů

Anonym oznámil uložení nástražného výbušného systému v soudních budovách v Plzni

Autor: Karel Aleš pondělí 20. května 09:11 , aktualizace 09:44

Partner článku – Cortusa_group


     Dnes před devátou hodinou dopoledne ohlásil zatím neznámý anonym uložení nástražného výbušného systému v budovách plzeňských soudů. Během května tak jde již o druhý obdobný případ, k minulé výhrůžce odpálením bomby v několika soudních budovách došlo v úterý 7. května.

     Na několik míst současně proto znovu vyjeli policisté a strážníci. 

     Budovy i s okolím byly uzavřeny a lidé museli být evakuováni do bezpečných prostor. V tuto chvíli policisté pečlivě prohledávají budovy soudů Plzeň-jih, Plzeň-sever v ulici Edvarda Beneše v Plzni i soud Plzeň-město v Nádražní ulici a také přilehlé pozemky.

     Nasazeni jsou samozřejmě i psovodi se psy speciálně vycvičenými na vyhledávání výbušnin.

     Po pachateli anonymního telefonátu policie samozřejmě intenzivně pátrá.

     V souvislosti s evakuací budov došlo i k uzavření některých plzeňských ulic. Dopravní omezení se týká ulic Edvarda Beneše, Stehlíkova, Nádražní a částečně i Šumavská.

     Situaci na uvedených místech sledujeme a postupně budeme informace aktualizovat. 

Aktualizace:

     "Můžeme potvrdit, že v Plzni dochází k evakuaci osob z budov tří soudu, a to z důvodu přijatého oznámení o možném uložení nástražného výbušného systému na okresním soudu v Plzni. My nyní provádíme bezpečnostní opatření v prostorách a přilehlém okolí budov všech okresních soudů na území krajského města. Žádáme veřejnost o respektování pokynů policistů," uvedla nám mluvčí policie.

Cortusa_group

Pečlivě vybíráme místa, kam umístíme naše projekty. Můžete si tedy být jisti bezpečnou lokalitou v blízkosti přírody i dostupnou z hlediska občanské vybavenosti. Neděláme jen pouhé stavební projekty. Našim klientům plníme sny a přání a pomáháme jim tak vytvořit opravdový domov.